Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnější zálohování

12.06.2013 07:40 | Redakce Chip
Bezpečnější zálohování
Pomocí aplikace iTunes si můžete zazálohovat svůj tablet nebo smartphone s iOS, abyste mohli případně obnovit své kontakty, nastavení a další obsah. Taková záloha je však uložena pouze na disku vašeho počítače, takže se může celkem snadno stát, že o ni přijdete.

Určitě se vám tedy vyplatí uložit si kopii záložních data ještě na jiném disku. Samozřejmě můžete použít i službu iCloud, ne každý uživatel však chce dát data ze svého zařízení z ruky.

Záložní soubory je třeba nejprve najít. Otevřete si Průzkumníka, do adresního řádku zadejte »%Appdata%« a klepněte na [Enter]. Nyní vyhledejte složku »Apple ComputerMobileSyncBackup«, ve které se nacházejí zašifrovaná data záloh vašich Apple zařízení, pořízených přes iTunes. Všechny složky zkopírujte na externí disk, abyste měli od záložních dat dvě kopie. Pokud byste později potřebovali data obnovit, je třeba je nakopírovat zpět do stejné složky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání