Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnost dětí

14.03.2012 13:46 | Redakce Chip
Bezpečnost dětí
Je vaše dítě na internetu pod ochranou deseti „hlídacích“ programů, nebo si dělá, co chce? Prozradíme vám, co si o ochraně dětí myslíme my.

Jen málokteré téma vyvolává v internetových diskusích tolik rozporuplných reakcí jako právě ochrana dětí. Dalo by se říci, že většina rodičů se rozdělila do dvou protichůdných kategorií. Ti první chtějí své děti chránit doslova „za každou cenu“, jejich počítač je plný nejmodernějších programů, které hlídají každou minutu, kterou jejich potomek stráví na počítači a na internetu. Druhá skupina rodičů má přesně opačný názor – dětem vysvětlí základní pravidla, a pak už jim nechají zcela volné pole působnosti. Podle jejich názoru se stejně na internetu nedozví nic, co by jim neprozradili spolužáci ve škole, a pokud jsou dobře vychovaní, žádné nebezpečí jim nehrozí.

Prozradíme vám, jaký na tuto problematiku máme názor my a přidáme i tipy, jak děti na internetu chránit. Nebude chybět ani praktický návod na instalaci bezplatného "domácího hlídače".

 

Článek najdete v Chip 4/2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání