Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnostní tipy od expertů

16.02.2012 17:09 | Redakce Chip
Bezpečnostní tipy od expertů
Člověk se může učit z vlastních chyb nebo si může nechat poradit od profesionálů. My vám nabídneme exkluzivní tipy od nejzkušenějších odborníků v oblasti bezpečnosti.

Před triky počítačových zločinců nejsou v bezpečí dokonce ani IT odborníci. Oni se ale ze svých chyb poučili a jejich zkušenosti mohou být prospěšné pro všechny uživatele počítačů. My jsme se proto některých renomovaných odborníků v oblasti bezpečnosti zeptali: Jakou bezpečnostní chybu jste udělali a jak jste se z ní poučili?

Když jsme tento článek připravovali, ani ve snu nás nenapadlo, jak zajímavé (a upřímné) budou odpovědi některých expertů. Eugene Kaspersky nám řekl, jak mohl zabránit únosu svého syna Ivana, Richard Stallman, expert firmy F-Secure, prozradil, jaké programy používá, a viceprezident bezpečnostní firmy Barracuda Networks Stephen Pao nám odhalil, jak „testuje“ své nové zaměstnance.

Tyto zkušenosti může využít při své práci či zábavě kdokoliv – pro využití našich tipů od profesionálů nemusíte být experti, své si zde najdou i začátečníci. Pokud se budete těmito radami řídit, bez zvýšení nákladů vzroste zároveň i vaše úroveň zabezpečení, a počítačoví zločinci si raději vyberou snadnější cíl…

 

Článek najdete v Chipu 3/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání