Menu
CHIP Speedtest

BEZPEČNÝ DOMOV

11.10.2012 04:00 | Redakce Chip
BEZPEČNÝ DOMOV
S patřičným softwarem a trochou nápaditosti můžete své PC proměnit v elektronický poplašný systém se záznamem videa.

Každý z nás čas od času vyrazí na dovolenou nebo služební cestu, zkrátka někam mimo domov. Namístě jsou pak obavy, zda toho nebude chtít někdo zneužít a vykrást prázdný dům. Se sharewarovým nástrojem SupervisionCam, webovou kamerou a starším počítačem můžete své obavy zmírnit, neboť není problém postavit si nenákladný sledovací a bezpečnostní systém, který lze ovládat z prohlížeče v podstatě odkudkoli. Pokud SupervisionCam detekuje libovolný pohyb, informuje vás o tom prostřednictvím e-mailu. Zaznamenaný pohyb zároveň nahraje na FTP server – volitelně jako video ve formátu AVI nebo separátní obrázky. Můžete také naplánovat monitoring domova prováděný v pravidelných intervalech nebo nastavit intervaly ke snímání fotografií, například kvůli sledování kvetoucí rostliny.

 

 

Profesionální řešení proti zlodějům

Chcete-li dohledový systém primárně jako ochranu proti nekalým živlům, nemusí vám SupervisionCam stačit. Od toho jsou zde další, výrazně nákladnější řešení, často spravovaná třetí stranou, která má s hlídáním majetku zkušenosti. A pak je tu ještě jedna možnost: předstírejte, že jste doma, a zloději se vašemu obydlí možná sami vyhnou obloukem.

Celý článek si budete moci přečíst v papírovém nebo elektronickém vydání CHIPu 11/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání