Menu
CHIP Speedtest

Bezplatné hraní – sen hráčů i investorů

13.02.2013 18:50 | Redakce Chip
Bezplatné hraní – sen hráčů i investorů
Chcete se zadarmo dobře bavit nebo se rychle stát milionářem? Pak by vaší pozornosti neměly ujít bezplatné internetové hry.

Není to tak dávno, co byly hry vnímány jako něco podivného, co existuje na okraji zájmu „normálních lidí“ i finančních investorů. S příchodem sociálních sítí a nových herních principů se ale situace zcela obrátila. V současné době hraje na Facebooku hry téměř 250 milionů uživatelů, přičemž většina z nich minimálně ob den. Zajímavé také je, že průměrný hráč hraje více než tři různé hry! Tyto neuvěřitelné údaje překvapují i experty – odkud se vzala tak velká hráčská komunita?

Dá se předpokládat, že zájem o hry tu byl už dlouhou dobu, ale pro většinu obyčejných uživatelů bylo příliš frustrující vybírat si (a platit) v obchodech hry, studovat v návodu komplikované ovládání a pak osamoceně trávit čas ve virtuálních světech. Sociální sítě tato zažitá pravidla změnila a výsledkem jsou stovky milionů nových hráčů.

Na téměř opačném pólu herní zábavy stojí MMO (massive multiplayer on-line) hry v čele s hvězdou v podobě hry World of Warcraft (WoW). Přestože si tuto hru musíte nejprve koupit a poté ještě platit měsíční poplatek 13 eur (asi 330 korun), má hra přibližně 10 milionů pravidelných hráčů. Tento neuvěřitelný úspěch podnítil celou řadu dalších firem k „invazi“ do této oblasti – ostatně kdo by také nechtěl mít každý měsíc na účtu více než 100 milionů eur za to, že si druzí hrají? I to byl důvod, proč se všechna velká herní studia pustila do provozování internetových her.

Tento článek najdete v Chipu 3/2012.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání