Menu
CHIP Speedtest

BlackBerry už nepoužívají ani v BlackBerry

14.01.2015 13:30 | Radek Kubeš
BlackBerry už nepoužívají ani v BlackBerry

Tržní podíl smartphonů BlackBerry se pohybuje pod hranicí jednoho procenta. Nyní se zdá, že jim přestali důvěřovat i zaměstnanci marketingu BlackBerry.

Na oficiálním twitterovém účtu BlackBerry se objevila celkem nevinná zpráva, upozorňující zbývající příznivce značky na možnost sledování BlackBerry v oblíbené sociální síti. Pozorným uživatelům, kteří nečtou Twitter přes webové rozhraní, ale například v klientské aplikaci Tweetbot či Tweetdeck pro Windows, ovšem neuniklo, že tento tweet byl odeslán z iPhonu. Správce oficiálního twitterového účtu BlackBerry tedy nepochybně sází na jinou značku smartphonů. Zmíněný příspěvek byl následně z Twitteru smazán.

blackberrytweet

Nejedná se o první přešlap BlackBerry v komunikaci přes Twitter. Počátkem roku 2013 se kreativní ředitelkou firmy stala zpěvačka Alicia Keys, aby pomohla s uvedením nového operačního systému BlackBerry 10 a nových modelů smartphonů. Ani v této pozici se ovšem popová hvězda nevzdala svého iPhonu a posílal z něj i nadále tweety. Samozřejmě, jakmile začala média na tento fakt poukazovat, padla vina na zlé hackery, kteří napadli twitterový účet Alicie Keys. Zpěvačka opustila funkci na konci ledna 2014, poté, co se BlackBerry propadlo do obrovské ztráty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání