Menu

Bleskurychlé nastavení malé sítě

03.02.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Rád bych propojil čtveřici notebooků, z nichž všechny mají operační systém Windows XP a bezdrátovou síťovou kartu. Jde mi především o sdílení složek a tiskárny.

Bleskurychlé nastavení malé sítě

Rád bych snadno a rychle propojil čtveřici notebooků, z nichž všechny mají nainstalován operační systém Windows XP a na základní desce integrovánu bezdrátovou síťovou kartu. Jde mi především o sdílení složek a tiskárny.

V případě, že chcete propojit dva a více počítačů, bude nutné nastavit parametry sítě. Nezáleží přitom, zda se jedná o drátové nebo bezdrátové připojení ani jakou rychlostí se připojujete.

Začněte kliknutím na nabídku Start | Nastavení | Ovládací panely a vyberte položku Síťová připojení. Zde klikněte pravým tlačítkem na Připojení k místní síti a vyberte položku Vlastnosti. V nově otevřeném dialogovém okně klikněte na položku Protokol sítě Internet (TCP/IP) a následně na tlačítko Vlastnosti. Na kartě Obecné klikněte na přepínač Použít následující adresu IP a poté zde na všech počítačích zadejte adresy IP ve tvaru 192.168.0.x (kde x je číslo od 2 do 254). Na všech počítačích dále nastavte Masku podsítě na 255.255.255.0 a Výchozí bránu na 192.168.0.1.

Nyní by měla být síť funkční. Ověřit si to můžete jednoduše pomocí příkazu ping. Klikněte na nabídku Start, vyberte položku Spustit, zadejte cmd a klikněte na tlačítko OK. Spustí se příkazový řádek, do kterého vepište příkaz ping 192.168.0.x (kde x je číslo konkrétního počítače). Pokud je vše v pořádku, měli byste se dočkat hlášení ve tvaru Odpověď od 192.168.0.x....

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení