Menu
CHIP Speedtest

Blokování přístupu k Windows Store

22.08.2013 09:10 | Redakce Chip
Blokování přístupu k Windows Store
Ve Windows Store najdete nové aplikace pro Windows 8. Celá řada z nich je k dispozici zdarma, za některé je však nutné platit. Ti, kdo se dodatečných nákladů bojí nebo jen nechtějí do systému instalovat nový software, si mohou přístup k Windows Store zablokovat – a to i pro vybraný účet!

Nejprve tedy použijte klávesovou zkratku [Windows] + [R] a do volného pole zadejte »regedit«. Po spuštění programu ještě potvrďte otázku kontroly uživatelských účtů kliknutím na »Ano«. Přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftWindows Store«. Pokud tam není, vytvořte jej. Nyní klikněte do pravé části okna a pomocí příkazu »Úpravy | Nový | Hodnota Dword« vytvořte položku RemoveWindowsStore. Poté ji dvojitým kliknutím otevřete, změňte její hodnotu na »1« a potvrďte kliknutím na »OK«. Nyní zavřete editor registru a restartujte počítač. Pokud v budoucnu budete chtít přístup k Windows Store obnovit, musíte hodnotu v registru změnit na »0« nebo celou položku smazat.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání