Menu
CHIP Speedtest

Budou dalším hitem hodinky?

13.04.2013 18:30 | Redakce Chip
Budou dalším hitem hodinky?
To, že firma Apple chystá chytré hodinky iWatch, se proslýchá už dlouho. Vypadá to ale, že konkurenti jí tentokrát nechtějí nechat ani malý náskok a připravují vlastní produkty podobného zaměření. Na naše zápěstí se chystají i Samsung, LG a Google.

Smartphone, nebo alespoň mobilní telefon má dnes v kapse téměř každý obyvatel vyspělého světa. Jejich prodej sice ještě nějakou dobu poroste, konkurence je ale veliká (do hry vstupují čínští výrobci Huawei a ZTE) a marže se snižují. Prostor pro ovládnutí trhu a určování směru je tedy malý. Firma Apple by proto svůj dřívější úspěch s MP3 přehrávači, smartphony a tablety ráda zopakovala v nové oblasti a zdá se, že třeba u smartphonů jí už trochu dochází v nápadech dech. Spekuluje se tedy o tom, že již brzy představí chytré hodinky iWatch. Rádi by tomu věřili i akcionáři této firmy.

Více spekulací než informací

O tom, co přesně Apple a další firmy v této oblasti chystají, se spíše spekuluje, než přesně ví. Naznačují to například udělené patenty, uniklé návrhy, registrované názvy produktů a podobně. Je však třeba brát v úvahu také to, že udělený patent ještě neznamená, že se daný produkt na trhu skutečně objeví, a například Apple více projektů nakonec zruší, než uvede v život. V Chipu 5/2013 se podíváme na to, co už na zápěstí bylo, a zaspekulovat si, co že by se mohlo objevit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání