Menu
CHIP Speedtest

Canon šel ke dnu

01.12.2011 10:15 | Redakce Chip
Canon šel ke dnu
Turista získal přesně rok po ztrátě svůj fotoaparát nazpět, potom co ho ztratil v zálivu nedaleko Vancouveru.

Někdo to může považovat za skutečné štěstí. Fotoaparát, který vidíte na fotografiích, konkrétně Canon EOS 1000D, strávil celý rok na dně hluboké zátoky nedaleko Vancouveru. Díky fotografiím uložených na paměťové kartě se podařilo i najít majitele fotoaparátu.

Marcus Thompson, který se zabývá fotografováním přírody, ztratil Canon EOS 1000D během jedné ze svých podmořských výprav. Po vyjmutí a očištění povrchu SD karty se ukázalo, že na kartě je uložena celá řada fotografií z rodinné dovolené majitele fotoaparátu. Uvedené datum u poslední fotografie bylo srpen 2010, což znamená, že fotoaparát na dně zálivu ležel více než rok.

Na kartě bylo více než 50 fotografií, na základě kterých bylo poznat, že se jedná o hasiče z části Britské Columbie, který má krásnou ženu a dvě roční dcerky. Netrvalo dlouho a po zprávě, která proletěla sociální síť Google+ se fotoaparát vrátil ke svému původnímu majiteli.
Nyní se pokládá jednoduchá otázka „Stojí fotoaparát za vyčištění?“

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání