Menu
CHIP Speedtest

CeBit 2011

02.03.2011 10:38 | Redakce Chip
CeBit 2011
Pokud se letos rozhodujete, zda zajet či nezajet do německého Hannoveru na výstavu CeBit, naše doporučení je jednoznačné. Balte kufry!

V posledních letech nebýval CeBit nic moc. Krize se promítla i do oblasti IT a bylo to vidět. Jak se ale zdá, letos je vše jinak. Vypadá to, že díky krizi se výrobci nad sebou zamysleli a konečně začali vyrábět produkty, které zákazníci chtějí.

Krásně to jde vidět v pavilonech 15-17, které jsou rozhodně nejzajímavější. Drtivou většinu tvoří čínští výrobci, přičemž kvalita jejich produktů se rok od roku viditelně zlepšuje.

Značná část veletrhu je věnována komunikacím. Bezdrátové technologie jsou zkrátka stále v kurzu, různých routerů jsou zde stovky. Na českém trhu se ovšem jen tak neobjeví. Velká část čínských výrobců je O.E.M. (neprodávají koncovým zákazníkům, ale firmám, které produkty dále přeprodávají pod svojí značkou) a když už se orientují na koncového zákazníka, tak většinou ani netuší, že existuje nějaká Česká republika, kde by své produkty mohli prodávat. Škoda.

I milovníci hardwaru si přijdou na své. Všude jsou mraky grafických karet, Intel má svůj obří pavilon a z množství skříní, chladičů a zdrojů bude přecházet zrak. Vlastně se divíme, kdo ještě prodává klasické PC skříně. Nudnou bílou krabici tu neukazuje nikdo.

Tradičně silné zastoupení zde má "státní správa". Deutsche Post má několik obřích stánků, stejně jako Evropksá unie. Bundeswehr inzeruje, že přijme 20.000 vojáků a tlačenice u jejich stánku je minimálně taková, jako u Deutsche Telekomu nebo Microsoftu.

Nyní odcházím z press centra sbírat další informace o produktech. Výběr toho nejlepšího z CeBitu najdete v dubnovém čísle, těšit se můžete na 6 stran novinek a samozřejmě nebude chybět video. Pokud o návštěvě Hannoveru uvažujete, čas máte do soboty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání