Menu
CHIP Speedtest

Chip k dispozici také na tabletech Android

27.04.2012 11:59 | Redakce Chip
Majitelé tabletů s Androidem mají nově možnost nakupovat Chip v elektronické podobě. Doposud si mohli Chip přečíst na displeji pouze uživatele applovských iPadů.

Až do poloviny letošního dubna platila uzavřenost Android Marketu (nově Google Play) pro české vývojáře. České firmy nemohly na Android Marketu/Google Play prodávat aplikace, mohly je pouze dávat zdarma. Přesněji řečeno: Google nepodporoval tzv. IAP (In App Purchases, nákupy obsahu do aplikací). A jinou formu zpoplatnění, než IAP zase nepodporuje platforma Adobe DPS, kterou používáme ke zpracování obsahu a publikaci Chipu. 

Google naštěstí aktuálně zahrnul Českou republiku do skupiny zemí, jejichž vývojáři mohou placené aplikace na Google Play umisťovat. Snažili jsme se na tuto situaci co nejrychleji zareagovat a od 27. 4. je k dispozici na Google Play nová aplikace Chip CZ, ve které je možné nakupovat shodná čísla časopisu Chip jako na applovském App Store. Zatím jsou k dispozici pouze jednotlivá čísla, na platformě Android není díky omezením Googlu možné prodávat předplatné. Jakmile Google umožní i tuto volbu, nabídneme výhodné předplatné i čtenářům s Android tablety.

Doufáme, že se uživatelům tabletů s Androidem bude elektronický Chip líbit a přejeme jim hodně užitečných informací a zábavy.

Více informací na www.chip-app.cz.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání