Menu
CHIP Speedtest

Chybné označení disků v systému

18.02.2013 10:50 | Redakce Chip
Chybné označení disků v systému
Obecně platí, že systém má být nainstalován v první partition prvního pevného disku a svou práci má odvádět jako jednotka »C:«. Jenomže co dělat, když ta není při instalaci k dispozici?

Tento fenomén se často vyskytuje u barebone systémů nebo pokojových počítačů s integrovanou čtečkou karet. Podle konkrétního BIOS pak operační systém interpretuje čtyři sloty pro karty jako jednotky »C, D, E« a »F« a pro první regulérní diskový oddíl vyhradí písmena až od »G« výše. V takovém případě nejprve přerušte instalaci a ihned po restartu vyvolejte BIOS – většinou klávesou [Del] nebo [F1]. Dále přejděte na kartu označenou »Advanced« nebo »Advanced settings« či ještě jinak s podobným významem. Tam pod položkou menu »Onboard Device Configuration« (nebo podobnou) vyhledejte řadič USB a deaktivujte jej. Tím by měla být čtečka karet prozatím vyřazena ze hry.

Kdo chce mít naprostou jistotu, může také počítač otevřít a USB konektor čtečky dočasně odpojit. Potom znovu spusťte instalaci operačního systému, rozdělte disk na oddíly podle svých představ a začněte s instalací – a to na jednotku »C:«. Čtečku karet samozřejmě můžete po instalaci operačního systému zase připojit a aktivovat.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání