Menu
CHIP Speedtest

Chybová hlášení při spouštění stažených souborů

25.09.2012 04:00 | Redakce Chip
Při spouštění stažených souborů Windows přeruší proces varovným hlášením o možném nebezpečí programů neznámého původu, které musíte potvrdit kliknutím na „Povolit“.

Když sami můžete riziko jen těžko zhodnotit, potvrzujete hlášení jednoduše vždy a jste jen rušeni v průběhu práce. K rozpoznání potenciálně nebezpečných programů musíte mít navíc aktivní antivirový program. Pro vyřešení tohoto  problému se nachází v registru hodnota „SaveZoneInformation“, jejíž změnou je možné hlášení zabránit. Tato metoda je nenávratná, protože způsobuje, že v toku dat se neukládají absolutně žádné informace o jejich původu. Šikovnější je proto toto ukládání dále ponechat, ale změnou proměnné prostředí vypnout vyhodnocení informace o zóně. Tak se budou data o zóně dále udržovat s tím, že „ochranná“ funkce může být kdykoliv znovu aktivována.

Klikněte v ovládacích panelech na „Systém a zabezpečení“, potom na „Systém“ a tam na link „Upřesnění nastavení systému“. V záložce „Upřesnit“ klikněte na tlačítko „Proměnné prostředí…“. V dolní polovině okna klikněte na „Nová“, abyste vytvořili potřebnou proměnnou. Zadejte označení „SEE_MASK_NOZONECHECKS“ a nastavte „Hodnotu proměnné“ na „1“. Poté, co jste všechny otevřené dialogy potvrdili kliknutím na „OK“, je tato hodnota nastavená a slouží k tomu, aby se od dalšího startu systému už nezobrazovala žádná výše popsaná varovná hlášení. Později lze proměnnou systému snadno zrušit, a poté budou zase fungovat dosavadní kontroly s varováními.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání