Menu
CHIP Speedtest

Chytré televizní krabičky

17.07.2012 14:25 | Redakce Chip
Chytré televizní krabičky
Internet lze prohlížet i na starších televizorech. Chytré multimediální přehrávače umožní i přehrávání počítačově komprimovaných filmů, obrázků a hudby z pevného nebo externího disku. Jen některé však stojí za to koupit.

 

Prakticky všechny moderní televizory jsou již vybaveny síťovým připojením a přístupem k internetu. Kromě řady dalších funkcí také dokážou přehrávat multimediální soubory z externích zařízení, připojitelných pomocí HDMI a USB rozhraní, a do některých televizorů lze dokonce stahovat speciální jednoúčelové aplikace. Pokud jste však kupovali velkoplošný televizor před dvěma až třemi lety, možná jste dali přednost ceně před výbavou a pořídili jste si model vybavený sice velkou obrazovkou, ale jen základními funkcemi. Dostupné televizory byly již tehdy vybaveny DVB-T tunerem a HDMI konektory, neměly ale ani USB port pro připojení externího pevného disku nebo flash disku, ani slot pro vložení paměťové karty. Na drátové, nebo dokonce bezdrátové připojení jste mohli u levnějších modelů samozřejmě zapomenout. Právě pro majitele starších televizorů s velkou obrazovkou tedy představují externí multimediální přehrávače ideální řešení, které za přijatelnou cenu dodá jejich stále velmi dobře použitelným TV přijímačům možnost přehrávat komprimované video- a audiosoubory a leckdy i přístup k internetu.

Celý článek si budete moci přečíst v papírovém, nebo elektronickém vydání CHIPu 08/2012.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání