Menu
CHIP Speedtest

Čištění a opravy hardwaru

14.08.2012 15:10 | Redakce Chip
Čištění a opravy hardwaru
Elektronická zařízení vydrží déle, když se o ně dobře staráte. Drobné opravy a základní technickou údržbu si můžete díky našim tipům provést i doma.

 

 

 

Lidé se většinou bojí elektroniku sami opravovat a i ty nejjednodušší úkoly, jako je výměna drobných součástek, svěřují servisu. Když přijde na čištění elektroniky, nejčastěji pouze otřou prach na obalu, ale vypulírovat vnitřnosti si nedovolí. Obavy z poškození citlivých komponent jsou samozřejmě oprávněné, pokud však budete následovat naše rady, postupovat opatrně a budete používat správné nástroje a čisticí prostředky, nebezpečí poškození bude minimální. Většina počítačových periferií a dalších elektronických zařízení je vystavena chuchvalcům prachu, drobkům ze svačiny či mastným prstům, a právě tyto nečistoty mohou zkrátit jejich životnost. Není žádným tajemstvím, že na běžné nečištěné klávesnici najdeme víc bakterií než na záchodovém prkénku. Ani se raději moc nekoukáme, jak špinavý může být mobilní telefon, který nosíme celé dny po kapsách spolu se spoustou neidentifikovatelných zbytků. Opatrně vyčistit určitě potřebuje i obrazovka vašeho televizoru, notebooku nebo tabletu. Ukážeme vám, jak snadno a bezpečně vyčistit nejpoužívanější hardware, a podíváme se i na výměnu základních a nejčastěji poruchových součástek.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání