Menu
CHIP Speedtest

Co dělat, když PC stávkuje

18.07.2013 04:00 | Redakce Chip
Co dělat, když PC stávkuje
Existuje dlouhá řada věcí, které se mohou v počítači porouchat. Budete-li postupovat systematicky, problém snadno najdete a s trochou štěstí opravíte.

 

 

 

Porucha počítače se může projevit mnoha různými způsoby. Může se stát, že po jeho zapnutí se nestane vůbec nic, nebo se rozběhne a pak zamrzne, či se dokonce tváří, že je všechno v pořádku, ale poté přestane fungovat některá součástka. Problém může být způsoben špatným hardwarem, softwarovou chybou, a někdy je dokonce na vině obsluha. Nejdříve ze všeho je dobré zjistit, které součástky fungují a které ne. Úplně ze všeho nejdřív ale zkontrolujte, jestli vám někdo nevypnul napájecí prodlužovačku.

Podle našich zkušeností spadá většina problémů do jedné ze šesti kategorií. Pro každou z nich jsme připravili seznam kroků, jejichž prostřednictvím můžete odhalit a napravit ty nejběžnější závady. Na našem DVD rovněž najdete řadu diagnostických nástrojů, včetně plné verze programu Fix-It Utilites. I když není v možnostech tohoto článku přinést řešení pro jakýkoliv problém, znalost základních diagnostických postupů vám ušetří čas při komunikaci se servisem nebo IT oddělením.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 8/2013 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, který vychází 25. července 2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání