Menu
CHIP Speedtest

Co plánuje Intel

14.02.2013 06:00 | Redakce Chip
Co plánuje Intel
Smartphony a tablety zažívají boom – víceméně ale bez Intelu. Bývalý gigant se momentálně tak trochu „potácí“, s novými procesory by však mohl znovu povstat.

 

Firma Qualcomm je na tom v současnosti v lecčem lépe než Intel. A to má tento kalifornský výrobce mobilních CPU v podstatě jen jeden vlajkový produkt – procesor S4 Snapdragon. Na podzim minulého roku ale překonal, alespoň co se týká tržní kapitalizace, Intel. Ano, mluvíme o Intelu, v podstatě vynálezci procesorů a firmě, která je absolutním vládcem ve světě procesorů pro PC a notebooky. Také ale o firmě, která nezachytila směr vývoje mobilních zařízení a nevyrábí v podstatě žádný konkurenční procesor pro smartphony nebo tablety.

 

Tento obr čelí stejnému problému, jakému musí čelit Microsoft nebo Nokia, a musí znovu chytnout dech. Zatímco tyto dvě firmy vytvořily alianci, Intel bojuje osamoceně – ale zdá se, že se blýská na lepší časy. V jeho plánech pro nadcházející roky je totiž řada slibných modelů procesorů, určených právě pro populární mobilní zařízení. Jaké to jsou a jaké má Intel plány se dozvíte v březnovém vydání Chipu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání