Menu
CHIP Speedtest

Co udělat, aby byla paměťová karta opět fit

26.05.2013 09:00 | Redakce Chip
Co udělat, aby byla paměťová karta opět fit
Jedna z vašich SD karet se zdá vadná, protože ji nemůžete přečíst ani v jedné z čteček paměťových karet. Data uložená na paměťové kartě pro vás sice nejsou životně důležitá, jen tak se ale rozloučit s kartou s kapacitou 64 GB se vám také zrovna nechce, když nevíte, zda je opravdu definitivně špatná a už s ní nic nepůjde dělat.

Žádnou možnost s ní něco udělat ale nemáte, protože po vložení do čtečky karet se nikde nezobrazí a v Průzkumníku Windows nemá svou ikonu. Všechny nástroje, které nabízí systém Windows, se ukázaly k ničemu a stále nevíte, na čem jste. Jako poslední možnost se v tomto případě jeví digitální fotoaparáty značky Canon, které používají karty SD. Kromě klasického formátování totiž nabízí i funkci nazvanou „Low Level Format“, kterou najdete v nabídce „Format“.

Pokud tuto volbu vyberete, bude spuštěn proces, při kterém se každá buňka flash paměti karty zapíše, otestuje a následně smaže. Samozřejmě že takovéto formátování trvá mnohem déle než klasické formátování, při kterém se pouze smaže alokační tabulka. Karta se však při Low Level formátování skutečně důkladně prověří a „opraví“, i když výsledem může být karta s nižší kapacitou – záleží na tom, zda a jak moc je paměťová karta poškozena. Výsledek operace se zobrazí na displeji digitálního fotoaparátu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání