Menu
CHIP Speedtest

Crosstalk u 3D LCD televizorů

16.06.2011 10:34 | Redakce Chip
Crosstalk u 3D LCD televizorů
Téměř všechny 3D televizory trpí problémem zvaným crosstalk. Právě ten způsobuje ve 3D režimu rozmazání kontur a zdvojení obrazu. Tento jev lze technicky řešit, je to ale příliš drahé. Většinou stačí dvě hodiny počkat, než se televizor správně nažhaví.

Režiséři 3D filmů by si měli dávat pozor na rychlé scény, protože se při nich u LCD televizorů vytváří obrazové chyby nazývané crosstalk. Tento jev je u LCD televizorů způsoben pomalou dobou odezvy LCD panelu. Právě pomalá doba odezvy panelu nad 10 milisekund způsobuje, že snímky určené střídavě pro pravé a pro levé oko se nestřídají tak rychle, jak by měly. U plazmových obrazovek tento problém nehrozí, protože jejich panely nejsou tak pomalé jako panely LCD televizorů. Chcete-li si ideálně užít sledování 3D obrazu na LCD televizoru, musíte televizor zapnout dobré dvě hodiny před začátkem sledování, aby měl panel čas se dostatečně zahřát a jeho doba odezvy se zkrátila, jak ukazuje graf našeho měření.

 

Celý článek si přečtěte v Chipu 7/2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání