Menu
CHIP Speedtest

Čtečky e-knih v testu

13.02.2013 18:55 | Redakce Chip
Čtečky e-knih v testu
Téměř jako papír – to je heslo nejnovější generace čteček v čele s modelem Amazon Kindle Paperwhite. Náš důkladný test odhalí, jak na tom tyto přístroje skutečně jsou.

Při testování čteček e-knih a především při následném vyhodnocování měření došlo v redakci k překvapivému sporu. Na základě naměřených hodnot a technických údajů jednoznačně vyhrála čtečka Kindle Paperwhite, následována zařízením Kobo Glo a přístrojem od firmy Sony.

Proti čistě technickému úhlu pohledu celkového hodnocení ale protestovalo několik redaktorů, pro které má mít ideální čtečka i jiné přednosti. Rychlost otáčení stránek, dobu hledání nebo rychlost znovuotevření čtečky označili za nedůležité – rozdíly v nich jsou z praktického hlediska zanedbatelné. Mnohem důležitější je prý praktické ovládání (například to dotykové u Kindlu Paperwhite není příliš ideální), lokalizace a především napojení na domácí obchod s knihami. To zjednodušuje a zrychluje vybírání a nakupování elektronických knih.

Po rozsáhlejší diskusi jsme se nakonec shodli na kompromisu, který vidíte v přehledné tabulce na dalších stranách. Výkony a technologie jsme ocenili, velkou váhu ale mělo i praktické použití. Příjemným faktem je, že nabídka čteček na našem trhu je tak rozsáhlá, že není v našich silách otestovat všechna zařízení. I tak ale doufáme, že vám náš test usnadnil výběr.

Tento článek najdete v CHipu 3/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání