Menu
CHIP Speedtest

Data v cloudu

08.11.2011 15:08 | Redakce Chip
Data v cloudu
Klasickému počítači už pomalu začíná zvonit umíráček – internetové služby využívající „cloud“ už dnes nabízí pro vaše data přijatelnou kombinaci pohodlí, bezpečí a výkonu.

V letošním roce oslaví klasické PC své 30. výročí. Z historického pohledu je to jen pár let, v oblasti IT je to však téměř věčnost. Tento věk je skutečně znát, protože podle odborníků se začíná pozice klasického hardwaru oslabovat. Podle průzkumu trhu firmy Deloitte budou v roce 2011 poprvé v prodeji převažovat tablety a chytré telefony nad klasickými stolními počítači a notebooky. Šéf technologického vývoje Mark Dean tento trend potvrzuje. Ačkoliv to byl právě on, kdo stál za vývojem prvního IBM PC, on sám už dnes používá pouze tablety. Podle jeho názoru bude počítač ještě několik let běžně využíván, v IT světě už je prý ale za svým zenitem. Počítače tak budou brzy následovat elektronky, psací stroje nebo CRT displeje.

I proto jsme pro vás připravili přehled služeb, které vám a vašim datům nabídnou „kompletní servis“ – od práce s textem či obrázky až po bezpečné zálohování.

Tento článek najdete v Chipu 12/2011, který vychází 18.listopadu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání