Menu
CHIP Speedtest

Datovými centry proteče až 6,6 zettabytů dat

30.10.2012 12:30 | Redakce Chip
Datovými centry proteče až 6,6 zettabytů dat
Ve své aktuální zprávě Global Cloud Index společnost Cisco odhaduje, že celkový objem IP provozu v datových centrech se v následujících letech zčtyřnásobí a v roce 2016 dosáhne hodnoty 6,6 zettabytů (což je více než 7 bilionů gigabytů).

 

V roce 2016 proteče datovými centry až 6,6 zettabytů dat
V roce 2016 proteče datovými centry až 6,6 zettabytů dat

Přibližně 4,3 zettabytů, tedy asi dvě třetiny z celkového provozu, pak podle společnosti Cisco připadne na různé cloudové služby.

Přes 70 % z celkového datového provozu se má realizovat interně v rámci datových center, kolem 17 % dat poteče z datových center ke koncovým uživatelům a pouhých 7 % IP provozu realizují datacentra mezi sebou.

Přestože budou datacentra řešit obrovský nárůst objemu datového provozu, vzroste podle analytiků společnosti Cisco vytížení fyzických serverů o pouhých 30 %. Nároky na servery pracující v cloudu se oproti tomu mají až zdvojnásobit.

Nárůst využití cloudových služeb bude tažen především poptávkou soukromých uživatelů. Zatímco v roce 2011 využívali soukromí uživatelé cloud 4,5krát častěji než firmy, do roku 2016 má být jejich převaha až šestinásobná. To svědčí o trvalé neochotě firem svěřovat svá data veřejným cloudovým službám a naopak o velmi intenzivním využívání vlastních datových center.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání