Menu
CHIP Speedtest

Deaktivace režimu spánku při používání SSD disků

26.09.2012 04:05 | Redakce Chip
Když je operační systém nainstalovaný na SSD disku, počítač startuje obzvlášť rychle. Proto se můžete režimu spánku prakticky vzdát.

V takovém případě je dvojnásobně smysluplné vypnout funkci Windows, která je za to zodpovědná. Tímto způsobem uvolníte několik GB úložného místa na často už tak dost zaplněném SSD a vyhnete se nepotřebným zapisovacím procesům. Ten, kdo tuto funkci nepoužívá, totiž jen plýtvá úložným prostorem.

Změna nastavení vyžaduje administrátorská práva. Proto napište „cmd“ do políčka pro hledání. Potom klikněte pravým tlačítkem myši na zobrazené „cmd.exe“ a z kontextového menu vyberte „Spustit jako správce“. V příkazovém řádku napište příkaz „powercfg-H off“ a stiskněte Enter. Potom zavřete okno a restartujte počítač.

Od nového startu je režim spánku deaktivován a skrytý soubor „hiberfil.sys“ automaticky smazán. Pokud byste režim spánku později přece jen potřebovali, můžete jej znovu zapnout výše popsaným způsobem v příkazové řádce „powercfg-H on“.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání