Menu
CHIP Speedtest

Delší životnost disku po optimalizaci systému

06.12.2012 09:15 | Redakce Chip
Delší životnost disku po optimalizaci systému
SSD disk Samsung SSD 830 je velmi rychlý disk, který je navíc v současné době dostupný za téměř bezkonkurenční cenu. V retailovém balení dostanete kromě programu Norton Ghost 15 také program od výrobce, který se jmenuje „Magician Software“.

Pomocí tohoto softwaru můžete otestovat výkon svého systému, získat podrobné informace o SSD disku a také aktualizovat firmware disku. Asi nejzajímavější je ale jedna optimalizační součást – ta totiž dokáže změnit nastavení systému Windows tak, aby optimálně pracoval s diskem SSD. Pokud tedy přesunete už nainstalovaný systém z klasického pevného disku na SSD disk Samsung, provede se optimalizace systému pro lepší spolupráci s diskem typu SSD. Nástroj s názvem OS Optimization tak například vypne Superfetch, defragmentaci a služby indexace. Změní také „možnosti napájení“ systému, které jsou vhodnější pro tento typ disku.

Obecně se má za to, že si operační systém (především Windows 7) provede patřičné úpravy sám po instalaci pevného disku SSD. Ve skutečnosti, jak se nám podařilo v redakci ověřit, se ale často stane, že výše uvedené služby jsou stále aktivní i po instalaci SSD a disk se tím v podstatě ničí (zkracuje se jeho životnost). Program firmy Samsung tento problém vyřeší. Přestože je jen v anglické verzi, ovládá se velmi jednoduše. Pokud jste ho k SSD disku nedostali, můžete si ho zdarma stáhnout z internetu, kde je navíc k dispozici jeho nejnovější verze.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání