Menu
CHIP Speedtest

Deset otázek o síťových pevných discích NAS

17.02.2011 01:18 | Redakce Chip
Deset otázek o síťových pevných discích NAS
Zapojením NAS disku do domácí sítě si snadno vytvoříte praktické multimediální centrum. Odpovíme vám na nejčastěji kladené dotazy související s těmito populárními univerzálními zařízeními.

Na první pohled se NAS disky podobají obyčejným externím pevným diskům, ale pokud je správně integrujete do domácí nebo firemní sítě, mohou se stát snadno a odkudkoliv přístupným centrem multimediálních dat i pracovních dokumentů. Lze je použít v obývacím pokoji jako hlavní úložiště filmů, hudby a fotografií, ale můžete je umístit i v kanceláři jako zálohovací zařízení a archiv pracovních dokumentů. Ke všem dokumentům se navíc budete moci díky internetu připojit z kteréhokoliv místa na světě, a to nejen prostřednictvím notebooku, ale i mobilních chytrých telefonů.

Předvedeme všechny funkce, které NAS servery nabízejí, a ukážeme vám, jak je připojit do sítě tak, abyste mohli snadno streamovat filmy a hudbu do LCD televizoru a audiosestavy. Provedeme vás nastavením správného zabezpečení, aby se k vašim datům nedostal nikdo neoprávněný, a odhalíme i náklady na provoz a údržbu potřebného zařízení.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání