Menu
CHIP Speedtest

Dlouhotrvající síla z baterie

18.03.2013 06:00 | Redakce Chip
Dlouhotrvající síla z baterie
Po každém nabití dokáže nejlepší AA akumulátor dodávat energii stejně dlouho jako lithiová baterie. Náš test však odhalil i černé ovce.

 

Akumulátory (zařízení pro opakované uchovávání energie), kterým se také říká dobíjecí baterie, jsou ve všech ohledech lepší než klasické alkalické baterie na jedno použití. Za stejnou cenu zajistí třikrát vyšší kapacitu a použít je můžete třeba stokrát. Pouze nejdražší jednorázová lithiová baterie nabízí o 15 procent energie více než akumulátor Sanyo Ni-MH 2700, vítěz našeho komplexního srovnávacího testu akumulátorů.

 

Abychom mohli tento test realizovat, přivezli jsme si do laboratoře Chipu padesát různých typů akumulátorů. Akumulátory jsme po optimálním nabití využili v externím blesku fotoaparátu, což je typický příklad jejich použití. Jak test dopadl se dozvíte v tištěném Chipu 4/2013 a v jeho elektronické verzi pro iOS a Android.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání