Menu
CHIP Speedtest

Do školy s iPadem

04.01.2013 11:35 | Redakce Chip
Do školy s iPadem
O využívání počítačů, tabletů a elektronických učebnic při výuce na školách se u nás zatím spíše jen mluví, než abychom viděli zavedení těchto pomůcek do praxe. Navštívili jsme ale víceleté gymnázium v jihočeských Dačicích, kde se žáci bez notebooku či tabletu neobejdou.

Zavedení elektronických učebnic do výuky na prvním i druhém stupni českých základních škol podporují například projekty Vzdělání 21 nebo Flexibook 1:1. Do druhého z nich se zapojilo i dačické víceleté gymnázium, které se tak stalo jedinou jihočeskou školou, kde se vybrané předměty učí pouze z elektronických učebnic. Díky sponzorům i příspěvkům rodičů má dnes každý žák ve své aktovce nejen svačinu, ale také vlastní netbook či iPad s elektronickými učebnicemi.

Navštívili jsme dačické gymnázium, abychom zjistili, jaké jsou hlavní výhody výuky v digitálních učebnách s využitím elektronických učebnic a s jakými problémy se musela škola při zavádění moderních technologií potýkat.

O výuce s využitím netbooků, tabletů a elektronických učebnic na víceletém gymnáziu v Dačicích se dočtete v únorovém Chipu, který vyjde již 18. 1. 2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání