Menu
CHIP Speedtest

Dobře se připravte, a pak půjde vše hladce

26.08.2013 08:50 | Redakce Chip
Dobře se připravte, a pak půjde vše hladce
Kulturní zvyklosti, zákony, vízová povinnost, úroveň zdravotnictví – to vše se v různých zemích značně liší. Než se tedy do konkrétní země vydáte, je důležité opatřit si o ní předem všechny důležité informace a podle toho se na cestu vybavit.

Prostudujte si také alespoň základní pravidla při fotografování – někde je zvykem za pózování platit, někde není vůbec přípustné někoho bez dovolení fotografovat (některé islámské země).

Často opomíjené detaily totiž mohou snadno rozhodnout o tom, zda vaše fotovýprava bude úspěšná, nebo skončí naprostou katastrofou. V případě delší cesty se vám například může stát, že svou paměťovou kartu zaplníte už v polovině cesty. Pokud s sebou nebudete mít jednu kartu navíc, nastane velmi nepříjemná situace. Dalším velkým problémem může být baterie a napájení vůbec. Budete si chtít přes noc nabít, ale zjistíte, že vaše nabíječka nesedne do elektrické zásuvky.

Vybavte se tedy na cestu nejen náhradní kartou, ale i redukcí na zásuvku, případě externí baterií, ze které budete moct fotoaparát dobít i na cestách. I minimalizace hmotnosti je u fotografických výletů důležitá, zvlášť v případě, že všechno nesete na zádech. Doporučujeme vám na cestu spíše fotobatoh než brašnu přes rameno. Pokud cestujete letecky, vezměte si fotoaparát do příručního zavazadla a nenechávejte ho v zavazadlovém prostoru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání