Menu
CHIP Speedtest

Doplnění ikon jednotek o ukazatel zaplnění

03.07.2012 04:40 | Redakce Chip
V Průzkumníku počínaje Vistou ihned graficky vidíte, kolik místa je v jednotlivých paměťových jednotkách momentálně obsazeno. Takovou optickou pomůcku byste chtěli mít i pod XP a hledáte vhodné nastavení.

Windows XP ukazují vytížení paměťové jednotky jedině v místní nabídce. Abyste však nemuseli nejprve vyvolávat příslušný příkaz, můžete si nový design prostřednictvím malého anglického freewaru Vista Drive Icon napodobit i pod XP. Najdete jej na http://drvicon.sourceforge.net/. Při instalaci se řiďte pokyny průvodce. Na závěr program spusťte.

Ovládací plocha ve vlastním slova smyslu neexistuje, namísto ní se nástroj integruje do Průzkumníka a spustí se samočinně.

Stav zaplnění je indikován jednotlivými odstupňovanými ikonami pro systémové jednotky a výměnné jednotky. Ikony standardně najdete ve složce »C:Program FilesVista Drive IconIcons«. Tyto symboly můžete pomocí běžného grafického editoru také individuálně obměňovat. Chcete-li prográmek odstranit, použijte prostě odinstalační nástroj, který byl nainstalován spolu s Vista Drive Icon.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání