Menu
CHIP Speedtest

Došla náplň do tiskárny! Co s tím?

05.08.2013 12:20 | Redakce Chip
Došla náplň do tiskárny! Co s tím?
Tisk, kopírování, scanování, následné skartování – běžné procesy každého pracovního dne. Během jednoho pracovního dne se spotřebuje nejen obrovské množství papíru, ale také velké množství náplně v tiskárně. Dříve nebo později je potřeba náplň vyměnit a s tím přichází hned několik zásadních otázek.

Víme, jakou náplň potřebujeme?

Než se vůbec do výběru nové náplně pustíme, je třeba nejprve zjistit technologii tisku Vaší tiskárny. Nejrozšířenější jsou inkoustové a laserové technologie. V inkoustové tiskárně se používá tzv. inkoustové cartridge a v laserové tiskárně tzv. tonerové cartridge. V manuálu k tiskárně zjistíme označení náplně, případně označení najdeme přímo na náplni.

Tip: Často stačí znát jen značku a typ tiskárny. Spotreba.cz nabízí přehledný výběr náplní do tiskáren dle modelové řady a konkrétního typu. Spolehlivě tak vyberete např. správný toner Canon, tonery do tiskáren HP i tonery dalších značek.

Pořídit originální nebo kompatibilní náplň?

Při výběru náplně narazíme na možnost zvolit buď originální náplň od výrobce tiskárny, nebo kompatibilní (neoriginální) náplň.

Výhody a nevýhody kompatibilní náplně

Hlavní výhodou je nízká cena. Kompatibilní náplň lze často pořídit za velmi výhodných podmínek. Za nízkou cenu ale nemůžete očekávat žádné zázraky.

Především nelze srovnávat kvalitu tisku s originální náplní. S kompatibilní nikdy nedosáhnete tak dobrého výsledku. Může se také stát, že kompatibilní náplň nebude fungovat správně. V neposlední řadě hrozí ztráta záruky na tiskárnu. Používání originálních náplní je často podmínkou záruky.

Každý, kdo chce mít zaručenou kvalitu tisku, by měl sáhnout po originální náplni.

Tip: Nevíte si rady? Poraďte se s odborníky!

Kde náplň koupit nejvýhodněji?

Stále váháte mezi originální a kompatibilní náplní? Odrazuje Vás vyšší cena originálních náplní? Poradíme Vám, kde pořídíte originální náplně do tiskáren za nejvýhodnější ceny! Spotreba.cz nabízí náplně, tonery a cartridge do nejpoužívanějších tiskáren za velmi výhodné ceny. Pořídíte zde jak originální, tak velmi kvalitní kompatibilní náplně a jako bonus Vám zboží doručí do 24 hodin od odeslání objednávky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání