Menu
CHIP Speedtest

Dotyková Windows 8 v testu

16.02.2012 17:03 | Redakce Chip
Dotyková Windows 8 v testu
V oblasti tabletů patří Windows prozatím mezi cizince. Verzí označenou číslem 8 však chce Microsoft konkurovat Applu. Bude mít v oblasti dotykových displejů šanci soutěžit s lídrem této kategorie?

Nikoho určitě nepřekvapí, že prsty se nikdy nedokážou pohybovat tak rychle a tak „citlivě“ jako myš. Rozhraní operačního systému proto musí být pro dotykové ovládání vhodně upraveno. Tabu by měly být otevírající se lišty i kontextové nabídky. Důležitý je především intuitivní a přehledný design: tlačítka, menu a ikony musí být dostatečně velké a snadno přístupné i na malém, desetipalcovém displeji. Na druhé straně pak ani na velkých, 24palcových monitorech by nemělo být zbytečně mnoho volného místa.

 

Microsoft po více než patnácti letech zahájil radikální změnu návrhu rozhraní operačního systému, tak aby mohl oslovit nejen uživatele stolních počítačů a notebooků, ale i stále větší počet uživatelů tabletů. Pokud vše půjde podle plánu, neměl by to být pro Microsoft problém: pomocí ikon rozhraní inspirovaných systémem Windows Phone by měla být Windows 8 stejně snadno ovladatelná jak přes dotykový displej, tak i pomocí klasické myši. Abychom zjistili, zda a jak dobře se vývojářům z Redmondu skutečně podařilo tento cíl splnit, otestovali jsme v Chipu poslední dostupné verze Developer Preview.

Na Chip DVD jsme pro vás připravili nástroj VirtualBox, umožňující vytvoření virtuálního stroje, takže si Windows 8 můžete bez obav vyzkoušet i vy. Také můžete přečíst, jak lze otestovat citlivost vašeho dotykového zařízení pomocí „tablet simulátoru“.

 

Článek najdete v Chipu 3/2012.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání