Menu
CHIP Speedtest

Dovol, abych to pro tebe vygooglil

23.05.2011 10:26 | Redakce Chip
Dovol, abych to pro tebe vygooglil
Ukažte někomu, jak si může pomoci Googlem.

Zlobí vás, ptají‑li se lidé na to, co si mohou sami vygooglit? Můžete jim ukázat, jak na to, pomocí „osvětové“ stránky Let me Google that for you. Ta je mezi mnoha jinými jazyky i v češtině; žel jemně ironická zdvořilost názvu anglického schází v nenápaditém „vyhledám ti to v Google“.

Stránka umožňuje odpovědět tazateli odkazem. Řekněme, že se někdo zeptá, odkud může stáhnout ovladače ATI. Odpovědí pro něj by mohl být odkaz: http://cs.lmgtfy.com/?q=ovlada%C4%8De+ati&l=1. Vyrobíte jej tak, že prostě navštívíte stránku cs.lmgtfy.com, dotaz vepíšete a klepnete na jedno ze dvou tlačítek, buďto „Vyhledat Googlem“, anebo „Zkusím štěstí“. Odkaz výše obsahuje klepnutí na „Zkusím štěstí“. Stránka odkaz vyrobí, vy jej jen zkopírujete a vložíte, kam potřebujete.

Je zjevné, že URL obsahující jednodušší dotazy bez diakritiky by šlo snadno vytvořit i přímo, bez nutnosti návštěvy webu lmgtfy.com.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání