Menu
CHIP Speedtest

Drahé i levné ultrabooky v testu

15.08.2012 12:25 | Redakce Chip
Drahé i levné ultrabooky v testu
Ať si Intel říká, co chce, správný ultrabook má mít úhlopříčku s maximální velikostí 13,3“. Uvedením ultrabooků s většími úhlopříčkami se původní specifikace Intelu tak trochu „rozplizly“ a takové ultrabooky se už od běžných notebooků liší jen o něco tenčím tělem. Tento test je navíc možná posledním srovnávacím testem ultrabooků, jak je známe, protože s uvedením Windows 8 projdou zásadními změnami.

 

 

 

Ultrabooky byly vymyšleny hlavně jako lehce přenosné stroje. Porovnali jsme tedy nejlepší aktuálně dostupné modely v cenovém rozpětí od necelých 20 000 Kč až po více než 40 000 Kč. Vybírat je rozhodně z čeho a záleží hlavně na tom, co od takového ultrabooku očekáváte. Díky novým procesorům Intel Ivy Bridge najdeme v testovaném poli nejen elegantní a tenké přístroje, vhodné hlavně jako „druhý“ pracovní nástroj na cesty, ale i extrémně výkonné stroje, jejichž celkový výpočetní výkon překonává leckterý stolní počítač. Pokročilá miniaturizace nových procesorů Ivy Bridge pak v kombinaci s SSD diskem a malým displejem zaručuje ultrabookům dlouhou výdrž při provozu na baterie. Zatímco první generace ultrabooků víceméně opisovala od MacBooků Air, mezi současnými modely najdeme i takové, které miniaturní produkty Applu překonávají.

Pokud jste vyznavači klasického uživatelského rozhraní Windows, budou pro vás popisované ultrabooky zajímavé také tím, že se patrně jedná o jedny z posledních modelů bez dotykové obrazovky. Po uvedení Windows 8 se totiž s největší pravděpodobností cesty notebooků a ultrabooků zase výrazněji rozejdou a tyto malé a tenké přístroje se ovládáním a výbavou ještě více přiblíží tabletům s klávesnicí. Od podzimu tedy budou ultrabooky vypadat asi úplně jinak...

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi CHIPu 9/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání