Menu
CHIP Speedtest

DriveScanner 2012

01.04.2012 22:00 | Redakce Chip
Praktický pomocník zajistí, že budete mít vždy aktuální ovladače veškerého hardwaru. Tedy nástroje, které z vašeho počítače vytáhnou maximální výkon.

Nejnovější ovladače přináší maximální výkon hardwaru, i lepší stabilitu systému. Jenže hledat ovladače ručně, to nikoho nebaví. A přes službu Windows Update se instaluje jen několik ovladačů, naprostou většinu Microsoft ignoruje. Pak skutečně nezbývá, než kontrolovat ovladače ručně, nebo použít speciální aplikaci, jako je tato. Ta sama najde nejnovější verze ovladačů k vašemu hardwaru, jedním kliknutím nabídne jejich stažení a instalace rovněž probíhá jedním kliknutím. Pokud chcete mít systém v kondici, DriveScanner rozhodně nainstalujte.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu DriveScanner, který nemá žádná funkční, ani časová omezení. Výrobce jej prodává za cca 600 Kč. Společnost Uniblue má v nabídce ještě program PowerSuite 2012. Jedná se o výkonný program pro údržbu a tuning PC, DriveScanner je pak jeho součástí. Kromě toho se PowerSuite 2012 umí starat o registr operačního systému a díky přístupu k systémovým nastavením dokáže zrychlit vaše Windows.

Vyhledání ovladačů

Sken: Začněte kliknutím na »Start scan«.
Sken: Začněte kliknutím na »Start scan«.

Přepněte se na záložku »Overview« a klikněte na tlačítko »Start scan«. Program nyní zkontroluje vaše ovladače v počítači a srovná je se svou databází – zda není k dispozici novější ovladač. Prohledání trvá jen pár sekund. Po dokončení hledání budete automaticky přepnuti na záložku »Drive scan«, kde uvidíte výsledky skenu. U každého z ovladačů, který může být aktualizován, je zobrazena stupnice, jak starý ovladač je. Pokud je jen »Old«, tak to ještě není žádná tragédie. Pokud je již »Very old«, znamená to, že ovladač je starý minimálně několik měsíců. Pokud však šipka ukazuje až na označení »Ancient«, znamená to, že ovladač nebyl aktualizován minimálně několik let.

Aktualizace

Výsledky: Po pár sekundách uvidíte, které ovladače máte zastaralé.
Výsledky: Po pár sekundách uvidíte, které ovladače máte zastaralé.

Pokud chcete aktualizovat jen některé ovladače, tak v levé části okna klikněte na »Update drivers«. Zde uvidíte rozepsané jednotlivé ovladače. Kliknutím na nápis »Download« spustíte stahování aktuálního ovladače. Stažení z internetu probíhá komfortně přímo z programu. Nemusíte procházet žádné weby, ani spouštět prohlížeč, program stáhne ovladač zcela sám. Po stažení klikněte na tlačítko »Install«, dojde k instalaci ovladače. Opět s maximálním komfortem – nebude vás obtěžovat žádný průvodce, žádné proklikávání se. Jen se zobrazí okno s nápisem »Installing driver« a vy chvíli počkáte, než dojde k nainstalování ovladače. Může to být vůbec jednodušší?

Hromadná aktualizace

Výběr: Ručně si můžete vybrat, které ovladače chcete stáhnout.
Výběr: Ručně si můžete vybrat, které ovladače chcete stáhnout.

Pokud jste ovladače již delší dobu neaktualizovali, pravděpodobně jich budete mít zastaralých více. Na našem testovacím počítači to bylo 7 ovladačů a to je kontrolujeme docela pravidelně. Abyste nemuseli každý ovladač stahovat zvlášť, můžete hned po prvotním skenu, tedy v části »Scan results«, kliknout na tlačítko »Download all«. Jak název tohoto tlačítka napovídá, všechny ovladače budou staženy najednou. Výhodou je, že se všechny ovladače stahují paralelně najednou, takže pokud máte rychlé internetové připojení, bude stažení trvat jen pár sekund. Instalaci ovšem je třeba provádět po jednom ovladači – řada aktualizací totiž vyžaduje restart operačního systému.

Uveřejněno na Chip DVD 04/12.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání