Menu
CHIP Speedtest

DVDFab Blu-ray Creator 8.2

11.04.2013 22:00 | Redakce Chip
DVDFab Blu-ray Creator 8.2
Uveřejněno na Chip DVD 05/13.

Plná verze programu DVDFab Blu-ray Creator 8.2 slouží k vytváření filmových Blu-ray disků ze souborů s videem v běžných formátech. Může jít tedy o videa stažená z YouTube a podobných serverů, záběry pořízené videokamerou, fotoaparátem nebo telefonem či jakýkoli jiný zdroj videa. Blu-ray Creator vždy automaticky převede video do potřebného formátu a připraví data pro vypálení na prázdné vysokokapacitní médium. Hotový disk je pak plně kompatibilní se stolními Blu-ray přehrávači. Vytvářet lze různé typy Blu-ray disků s rozdílnou kapacitou a rozlišením obrazu videa – program za tímto účelem vždy upraví parametry filmu. Nechybí ani možnost přidávat titulky z externích souborů.

Na Chip DVD najdete instalátor plné verze programu DVDFab Blu-ray Creator 8.2, který můžete po zaregistrování používat celý jeden rok. Běžná cena licence programu Blu-ray Creator je více než 800 Kč. Jak můžete vidět v úvodním okně programu Blu-ray Creator, stejný výrobce nabízí i mnoho dalších vyspělých nástrojů na práci s videem, včetně aplikací na kopírování filmových Blu-ray disků, konverzi klasického videa do 3D nebo přenos videa do mobilních telefonů a dalších přenosných přehrávačů.

 Kompletní portfolio: DVDFab dodává mnoho různých aplikací na práci s videem, všechny si je můžete bezplatně vyzkoušet.

Kompletní portfolio: DVDFab dodává mnoho různých aplikací na práci s videem, všechny si je můžete bezplatně vyzkoušet.

Úvodní okno celé sady programů DVDFab zobrazuje vedle informaci o licenci aplikace Blu-ray Creator také přehled všech dalších aplikací výrobce. Velkou výhodou přitom, je, že si všechny tyto programy můžete zdarma vyzkoušet po dobu 30 dní. Jedná se o velmi atraktivní nástroje, určené například pro kopírování filmových Blu-ray disků (v plné kvalitě nebo s převodem na DVD), konverzi klasického 2D videa do 3D nebo převod všech běžných typů videa do rozlišení a formátů vhodných pro přehrávání v mobilních telefonech, herních konzolích a různých dalších přenosných přehrávačích.

Zvuk a titulky: U vybraných videoklipů lze nejen zvolit použitou zvukovou stopu (jestliže jich obsahují více), ale také k nim přidat titulky v externím souboru.
Zvuk a titulky: U vybraných videoklipů lze nejen zvolit použitou zvukovou stopu (jestliže jich obsahují více), ale také k nim přidat titulky v externím souboru.

V přehledu programů a jejich licencí najdete i aplikaci HD Decrypter, který je k dispozici zdarma a slouží k bezproblémovému stažení obsahu filmových DVD a Blu-ray disků, obsahujících některý z běžných typů ochrany proti kopírování, do počítače k dalšímu zpracování. Podívejme se ovšem na funkce a styl ovládání aplikace Blu-ray Creator, kterou otevřete kliknutím na tlačítko »Spustit DVDFab«...

Pořadí titulů: Jednotlivé videoklipy můžete před vypálením na Blu-ray jednoduše seřadit dle potřeby.
Pořadí titulů: Jednotlivé videoklipy můžete před vypálením na Blu-ray jednoduše seřadit dle potřeby.

Výběr videí

Práce s programem Blu-ray Creator je zcela jednoduchá a intuitivní, což podporuje i překlad uživatelského rozhraní do češtiny. Videa, ze kterých chcete vytvořit filmový Blu-ray disk, stačí přetáhnout myší z Průzkumníka či libovolného jiného souborového manažera do hlavního okna programu Blu-ray Creator. Aplikace je analyzuje a zařadí do kompilace. Na vstupu jsou přitom podporovány všechny běžné formáty videa jako je MKV, MP4, AVI, M2TS, TS, MOV, WMV, WMA, 3GP, FLV, M4V či VOB.

Kvalita videa je upravena podle celkové délky použitých videí a také dle toho, jaký typ Blu-ray disku plánujete vytvořit. Výběr z různých kapacit Blu-ray médií a rozlišení výsledného filmu (720p nebo 1 080p) najdete v nabídce pod seznamem filmů k vypálení na disk.

Jestliže obsahují jednotlivé klipy více zvukových stop, můžete si zvolit tu, která bude uložena na Blu-ray disku a ušetřit tak místo na další data. Do videa lze vložit i titulky, podporovány jsou formáty SRT, SSA a ASS. Použitá videa si můžete také prohlédnout pomocí vestavěného přehrávače v levém dolním rohu okna aplikace.

Konverze a vypalování: Blu-ray Creator převede videa do potřebného formátu a vypálí film na prázdné médium, nebo jej uloží na disk počítače.
Konverze a vypalování: Blu-ray Creator převede videa do potřebného formátu a vypálí film na prázdné médium, nebo jej uloží na disk počítače.

Příprava na vypálení

Jakmile máte vybrána videa, zvukové stopy či titulky zbývá už jen několik kroků k vypálení nového Blu-ray disku. Po kliknutí na tlačítko »Další« se opět zobrazí seznam videoklipů, u kterých můžete pomocí tlačítek »Nahoru«, »Dolů«, »Na začátek« a »Na konec« určit pořadí přehrávání na výsledném disku. Rovněž si můžete zvolit název nového disku.

Při tvorbě nového Blu-ray disku pak máte dvě možnosti. Tou první je volba vypalovací Blu-ray mechaniky jako »Cíl« v horní části okna programu Blu-ray Creator, což znamená, že se nový Blu-ray vypálí pomocí funkcí aplikace Blu-ray Creator přímo na prázdné médium. Druhou možností je vygenerování dat ve formátu filmového Blu-ray disku do zvolené složky na pevném disku vašeho počítače. Tuto možnost zvolte v případě, že plánujete Blu-ray vypálit později, pomocí jakéhokoli standardního vypalovacího programu.

Celková doba zpracování videoklipů do výsledného Blu-ray disku závisí především na výpočetním výkonu vašeho počítače. Blu-ray Creator vám během procesu poskytne informace o uplynulém a zbývajícím čase a nechybí ani náhled zpracovávaného videa. Pod tlačítkem »Možnosti« pak najdete předvolbu, která vypne počítač po provedení konverze a vypálení videa na Blu-ray, nebo vytvoření dat ve formátu Blu-ray disku ve zvolené složce.

Stahovač videí: Bezplatná aplikace Ashampoo ClipFinder HD umí vyhledávat videa podle klíčových slov a rovnou je stahovat do počítače.
Stahovač videí: Bezplatná aplikace Ashampoo ClipFinder HD umí vyhledávat videa podle klíčových slov a rovnou je stahovat do počítače.

Kde sehnat materiál?

Funkce programu Blu-ray Creator se hodí například na vytváření Blu-ray disků z videoklipů a dalších videí stažených z YouTube či jiných internetových videoserverů. K tomu, abyste videa z YouTube dostali do počítače a mohli s nimi dále pracovat, slouží mnoho různých aplikací a služeb.

Skvělé funkce vám poskytne například bezplatná aplikace Ashampoo ClipFinder HD (instalace), která umí vyhledávat videa podle klíčových slov na mnoha oblíbených videoserverech, přehrávat je a rovnou i ukládat do počítače. Program se navíc zaměřuje na vyhledávání videí ve vysokém rozlišení, tedy právě takových, která se hodí pro vypalování na Blu-ray disky.

Existuje také celá řada internetových služeb, například pomocí jednoduché aplikace na adrese www.savemedia.com můžete ukládat videa z YouTube s různým nastavením kvality. K dispozici jsou i různé doplňky pro hlavní internetové prohlížeče, jako například Ultimate YouTube Downloader for Chrome pro Google Chrome nebo Video DownloadHelper pro Firefox.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání