Menu
CHIP Speedtest

DVDFab Media Player

10.12.2012 23:00 | Redakce Chip
DVDFab Media Player
Uveřejněno na Chip DVD 01/13.

 

Plná verze multimediálního přehrávače DVDFab Media Player  z Chip DVD bude po instalaci a registraci fungovat celý jeden rok. DVDFab Media Player je skvělým doplňkem především pro uživatele nového operačního systému Windows 8, jelikož ten si v základní výbavě neporadí nejen s přehráváním filmů na Blu-ray discích, ale ani s filmovými DVD. Filmy z Blu-ray disků pak nepřehrají ani starší verze Windows. Přehrávač DVDFab Media Player oproti tomu zvládne i všechny další běžné formáty videa a navíc zobrazuje i titulky z externích souborů. Ovládání přehrávače je samozřejmě velmi pohodlné, tak aby vás od kvalitního filmového zážitku nic nerušilo.  K přehrávači DVDFab Media Player jsme na Chip DVD přiložili pomocný DVDFab Passkey, který vám umožní přehrávat v počítači i DVD a Blu-ray disky vybavené různými druhy ochrany proti kopírování a poradí si i s regionálním kódováním filmových DVD.

Na Chip DVD je připravena plná verze multimediálního přehrávače DVDFab Media Player, kterou můžete po jednoduché registraci na internetu používat po dobu jednoho roku. Běžná cena licence přehrávače je jinak přibližně 1 000 Kč. K dispozici je i verze pro MacOS.

Spuštění přehrávače: Výchozí okno programu DVDFab Media Player nabídne jen minimum ovládacích prvků.
Spuštění přehrávače: Výchozí okno programu DVDFab Media Player nabídne jen minimum ovládacích prvků.

Po spuštění přehrávače DVDFab Media Player se zobrazí prakticky prázdné okno programu, které naznačuje, že ovládání aplikace jistě nebude složité. Věnujme ale nejdříve pozornost možnostem nastavení přehrávače, jejichž nabídku najdete pod tlačítkem v pravé horní části okna přehrávače.

Důležitá je zejména nabídka »Play«, ve které najdete možnost přiřadit k přehrávači DVDFab Media Player všechny typy podporovaných formátů videa, automatické spouštění filmových disků vložených do mechaniky počítače nebo automatické pozastavení přehrávání filmu při minimalizaci okna přehrávače.

Přehrávání obrazové složky filmů ovládají předvolby v nabídce »Video«. Jde například o formát zobrazení (klasický, širokoúhlý atd.), odstranění černých pruhů po stranách videí nebo korekce zkreslení zobrazení. Změny v nastavení si můžete uložit pro použití se všemi přehrávanými filmy.

Užitečná nastavení: V nastavení přehrávače si snadno upravíte předvolby obrazové i zvukové složky filmu a titulků.
Užitečná nastavení: V nastavení přehrávače si snadno upravíte předvolby obrazové i zvukové složky filmu a titulků.

Formát, kvalita a další parametry přehrávání zvukové stopy filmu se ovládají předvolbami v nabídce »Audio«. Důležitá je především volba použitého zvukového výstupu (HDMI, optika, koaxiální aj.), a to zejména v případě, že máte počítač propojen s domácím kinem. Podle typu výstupu pak budou aktivovány dekodéry podporovaných formátů prostorového zvuku (Dolby Digital, DTS, TrueHD aj.).

Velkou předností přehrávače DVDFab Media Player je i podpora zobrazování titulků uložených nejen přímo ve filmu z DVD či Blu-ray disku, ale také v externích souborech. V nabídce »Subtitles« sice najdete předvolby znakových sad, žádná z dostupných možností ovšem nezajistí korektní zobrazení české diakritiky v titulcích. Dále si můžete zvolit také velikost, barvu a typ písma titulků i jejich umístění v obraze.

Pro přehrávání filmových Blu-ray disků je důležitá poslední nabídka nastavení, označená jako »Blu-ray«, kde si můžete především zvolit region vašeho přehrávače tak, aby bylo možné přehrávat disky s jakýmkoli regionálním kódováním.

Problémy s češtinou: DVDFab Media Player sice zobrazuje titulky z externích souborů, má ovšem problémy s českými znaky.
Problémy s češtinou: DVDFab Media Player sice zobrazuje titulky z externích souborů, má ovšem problémy s českými znaky.

Výběr filmu

Ke spuštění přehrávání filmu v programu DVDFab Media Player vede hned několik různých cest. Pokud jste při prvním spuštění, nebo později v nastavení, povolili asociaci souborů s videem s přehrávačem DVDFab Media Player, stačí na požadovaný film kliknout v Průzkumníkovi Windows a spustí se jeho přehrávání. Rovněž je možné přetáhnout soubor s filmem do okna přehrávače a nezapomínejme ani na tlačítko »Open File«, které vám umožní nalistovat složku s požadovaným filmem na lokálních či síťových discích.

Výhodou je možnost přehrávat filmy jak v samostatných souborech, tak i filmy ve struktuře DVD a Blu-ray disků stažené do počítače a rovněž i ISO obrazy filmových disků.

Blu-ray filmy: Při přehrávání filmů z Blu-ray a DVD máte k dispozici stejné ovládací prvky jako ve stolním přehrávači.
Blu-ray filmy: Při přehrávání filmů z Blu-ray a DVD máte k dispozici stejné ovládací prvky jako ve stolním přehrávači.

Ovládání přehrávače

Způsob ovládání přehrávání filmů v programu DVDFab Media Player se mírně liší podle jejich typu. Zatímco u běžných souborů s videem máte k dispozici standardní ovládací prvky pro posun vpřed či vzad a korekci úrovně hlasitosti, při přehrávání filmů z DVD či Blu-ray disků můžete využít úvodní nabídku disku, volbu kapitol a další nástroje, na které jste zvyklí ze stolních přehrávačů. Ovládací prvky se objevují automaticky po najetí kurzorem myši na spodní, horní či levou hranu okna přehrávače. Další předvolby přehrávání vyvoláte kliknutím pravým tlačítkem myši do okna přehrávače. Jde především o volbu použité zvukové stopy a titulků. U filmů s titulky uloženými v samostatných souborech je třeba vždy použít nabídku »Subtitle« a zvolit příslušný soubor s titulky, který se, na rozdíl od mnoha jiných přehrávačů, nemusí nutně jmenovat stejně jako soubor s videem.

Samozřejmě nechybí ani možnost přepnutí přehrávače do celoobrazovkového režimu. Příslušné tlačítko najdete v levé části horního ovládacího panelu, stačí ovšem i dvojklik do okna přehrávače. Stejným způsobem přepnete zobrazení zpět.

Odstranění ochrany: Bezplatná aplikace DVDFab Passkey Lite vám pomůže s přehráváním DVD a Blu-ray disků s ochranou proti kopírování nebo s regionálním kódováním.
Odstranění ochrany: Bezplatná aplikace DVDFab Passkey Lite vám pomůže s přehráváním DVD a Blu-ray disků s ochranou proti kopírování nebo s regionálním kódováním.

Filmy s ochranou

Vhodným doplňkem přehrávače DVDFab Media Player je bezplatně použitelná aplikace DVDFab Passkey Lite. S její pomocí přehrajete v počítači i filmové DVD a Blu-ray disky, které jsou vybaveny ochranou proti kopírování nebo regionálním kódováním.

Aplikaci DVDFab Passkey Lite stačí jen spustit a nechat běžet na pozadí operačního systému – funguje zcela automaticky a bez jakéhokoli nastavování. Program navíc spolupracuje i s jinými přehrávači a aplikacemi na kopírování filmových disků. Během 30denní zkušební doby má DVDFab Passkey kompletní nabídku funkcí. Základní typy ochrany filmových disků ovšem umí překonat i po uplynutí této doby.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání