Menu
CHIP Speedtest

Dvojnásobný výkon už za 1 500 Kč

18.04.2013 11:40 | Redakce Chip
Dvojnásobný výkon už za 1 500 Kč
Upgradovat můžete nejen starší stolní počítač, ale i notebook, Wi-Fi router, nebo dokonce smartphone. Pokud víte, jak na to, můžete výměnou některých komponent výrazně zvýšit výkon staršího zařízení, a to za minimálních nákladů a téměř okamžitě.

 

 

 

Upgrade staršího zařízení dokáže prodloužit jeho životnost i o několik let, a navíc nemusí být drahý. Počítač nebo síťový provoz většinou zpomalují pouze jednotlivé komponenty. V takovém případě je stačí vyměnit nebo urychlit a tím zrychlíte i celkový výkon přístroje. V tomto článku vám například ukážeme, jak za 1 500 Kč dvojnásobně zrychlit start staršího notebooku. Za podobnou částku můžete rozšířit dosah a zrychlit provoz domácí bezdrátové sítě. Naprosto zdarma můžete propojit několik starších pevných disků a vytvořit z nich výkonné úložiště. Poradíme vám též, jak snadno zvýšit kapacitu paměti vašeho smartphonu.

Pokud vás irituje trhané přehrávání a liknavá odezva vašeho staršího androidového zařízení, překvapivě efektním řešením může být systémově nenáročná a rychlá aplikace. Pomocí cenově dostupné grafické karty dokážete přeměnit pomalý stolní počítač v třikrát výkonnější grafickou stanici pro úpravu videa ve vysokém rozlišení.

Prodloužení životnosti hardwaru

Naše rady pro upgrade starších počítačů, notebooků nebo smartphonů se pohybují od snadné instalace užitečných aplikací až po hardwarové zásahy do jejich útrob, které by však podle návodu měli zvládnout i začátečníci. Kromě zvýšení výkonu a vylepšení funkčnosti přinášejí i prodloužení životnosti vašeho hardwaru.

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi Chipu 5/2013, který vychází 26. dubna.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání