Menu
CHIP Speedtest

Efektní prezentace fotografií

12.03.2013 12:55 | Redakce Chip
Efektní prezentace fotografií
Fotíte často se svou Lumií a rádi byste snímky prezentovali na libovolném počítačovém monitoru, projektoru či chytré televizi?

Díky aplikaci PhotoBeamer, kterou Nokia poskytuje na Marketplace zdarma pro všechny telefony řady Lumia, to můžete učinit velice efektně a zcela přitom obejít zdlouhavé kopírování přes Zune. Základním předpokladem je dostupné internetové připojení na telefonu i cílovém zařízení, na kterém chcete snímky zobrazit. Pokud je tato podmínka splněna, postupujte následovně:

Spusťte PhotoBeamer a odtud přejděte do požadovaného alba. Následně klepněte na libovolnou fotografii, čímž se aktivuje fotoaparát. Nyní na zařízení určeném k prezentaci spusťte internetový prohlížeč a přejděte na www.photobeamer.com. Na stránce se zobrazí QR kód, který pomocí Lumie se spuštěným fotoaparátem načtěte. Po rozpoznání kódu se na obou zařízeních okamžitě spustí prezentace snímků z vybraného alba. Mezi jednotlivými snímky se můžete přesouvat listováním v telefonu, přičemž při rychlém internetovém připojení je pohyb snímků přenášen na cílové zařízení takřka v reálném čase.

TIP Protože pro sestavení spojení stačí naskenovat vygenerovaný QR kód, lze snímky prezentovat i vzdáleně. Za tím účelem stačí na vzdáleném počítači sejmout QR kód jako obrázek (ve Windows Vista a novějších k tomu můžete použít aplikaci »Výstřižky«, která je běžnou součásti systému) a poté jej odeslat k naskenování přes PhotoBeamer.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání