Menu
CHIP Speedtest

Elcomsoft Internet Password Breaker 2.0

30.06.2011 21:00 | Redakce Chip
Elcomsoft Internet Password Breaker 2.0
Internetové prohlížeče zpravidla obsahují velké množství uložených přihlašovacích údajů a hesel, ke kterým nemusí být snadné se dostat – speciální program z Chip DVD 07/11 je ale pro vás zjistí.

Plná verze programu Internet Password Breaker umí zobrazit kompletní seznam přihlašovacích údajů a souvisejících hesel, které máte uloženy v paměti kteréhokoli z běžné používaných internetových prohlížečů (Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Safari), a uložit jej do textového souboru. Podobně zvládne Internet Password Breaker zjistit i zapomenuté heslo k PST souboru, do kterého poštovní klienti ukládají vaše e-maily. Ve většině případů lze také zjistit adresy, přihlašovací jména a hesla k poštovním účtům v e-mailových klientech Microsoft Outlook, Windows Live Mail a Outlook Express.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu Elcomsoft Internet Password Breaker 2.0 k neomezenému použití při zjišťování hesel, uložených v internetových prohlížečích a e-mailových klientech. Před instalací plné verze programu stačí provést pouze jednoduchou registraci, na základě které získáte potřebný licenční klíč. Licence programu přijde běžně na 1 200 Kč. Rozsáhlejší vlastnosti prolamování hesel nabízí Advanced Archive Password Recovery, který můžete pořídit se zvýhodněnou cenu  .

Instalované verze: Při spuštění zjišťuje program instalované verze operačního systému a e-mailových klientů.
Instalované verze: Při spuštění zjišťuje program instalované verze OS a e-mailových klientů.

Plná verze programu Internet Password Breaker provede po spuštění rychlou analýzu softwarového vybavení a konfigurace počítače, v rámci které zjistí instalovanou verzi operačního systému a verzi e-mailového klienta. Internet Password Breaker je připraven na práci s e-mailovými klienty Microsoft Outlook, Windows Live Mail i dnes již obstarožní aplikací Outlook Express. Důležité je, že jsou podporovány i všechny běžné internetové prohlížeče – konkrétně Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Apple Safari.
Hesla z prohlížečů
V paměti internetových prohlížečů je trvale uloženo velké množství osobních dat, která používáte při pohybu na internetu. Vedle uživatelských jmen a hesel, používaných pro přihlašování k internetovým službám a aplikacím, jde především o údaje, opakovaně vyplňované do různých formulářů na internetových stránkách.

Hesla k poště: Program bez problému zjistí heslo k PST souboru, ve kterém je uložena vaše elektronická pošta.
Hesla k poště: Program zjistí heslo k PST souboru, ve kterém je uložena vaše elektronická pošta.

Zmíněné údaje se samozřejmě ukládají pouze v případě, že využíváte funkci na automatické doplňování přihlašovacích jmen, hesel a údajů v internetových formulářích a zároveň nenecháváte tento obsah paměti prohlížečů pravidelně promazávat – ať už pomocí funkcí samotných internetových prohlížečů, nebo s využitím specializovaných aplikací.

Sběrač hesel Internet Password Breaker vám přijde vhod především ve chvíli, kdy jste některé z hesel či přihlašovacích jmen, uložených v internetovém prohlížeči, zapomněli a potřebujete jej použít na jiném počítači nebo třeba při plánování kompletní reinstalace počítače, během které jsou uložená data pochopitelně kompletně smazána.

Pro získání hesel a dalších údajů, uložených v paměti internetových prohlížečů, je nezbytně nutné, aby byly během používání aplikace Internet Password Breaker vypnuté. Jedině tak může Internet Password Breaker získat přístup k uloženým údajům.

Hesla ve Firefoxu: Ve všech běžných internetových prohlížečích umí program odhalit přihlašovací údaje.
Hesla ve Firefoxu: Ve všech běžných internetových prohlížečích umí program odhalit přihlašovací údaje.

Po spuštění programu Internet Password Breaker použijte nabídku »Web Passwords« a zde zvolte konkrétní funkci podle verze internetového prohlížeče, ze kterého chcete získat uložené údaje. Pro internetový prohlížeč Internet Explorer používejte vždy funkci »IE AutoComplete«, která otevře okno s uloženými hesly »Login and Passwords« a daty z internetových formulářů »Form Fields«. Pro uložení přihlašovacích údajů a dalšího obsahu paměti prohlížeče do textového souboru použijte tlačítko »Save Report«.

Ostatní internetové prohlížeče mají v nabídce »Web Passwords« vždy jen jednu volbu, která vede k uloženému obsahu a souvisejícím funkcím. Okno s hesly, uloženými v alternativních prohlížečích, obsahuje internetové adresy a související přihlašovací údaje. Uložené adresy můžete otevřít v prohlížeči pomocí tlačítka »Open location« nebo je společně s hesly exportovat do textového souboru tlačítkem »Save to text file«. Vytvořený soubor s hesly bohužel není příliš přehledný, ale zorientovat se v něm dá.

Komplikace může nastat v případě, že máte ve Firefoxu nastaveno tzv. hlavní heslo pro přístup k uloženému obsahu. Toto heslo Internet Password Breaker zjistit neumí a zároveň bez něj nemůže získat přístup k ostatním uloženým údajům. Hlavní heslo je proto třeba nejdříve zrušit v nastavení Firefoxu (nabídka »Možnosti | Zabezpečení | Použít hlavní heslo«).

Data z formulářů: V Internet Exploreru zobrazí program i data pro automatické vyplňování formulářů.
Data z formulářů: V Internet Exploreru se zobrazí i data pro automatické vyplňování formulářů.

Internet Password Breaker nabízí ještě jednu funkci pro Internet Explorer, kterou je změna hesla, nastaveného pro funkci filtrování obsahu internetových stránek. V internet Exploreru najdete příslušné nastavení v nabídce »Možnosti Internetu | Obsah | Poradce při hodnocení obsahu«. V programu Internet Password Breaker lze heslo změnit pomocí volby »IE Content Advisor«. Bohužel, v novějších verzích Windows a Internet Exploreru je heslo dostatečně chráněno a Internet Password Breaker k němu nezíská přístup.

Hesla k poště

Internet Password Breaker umí získat rovněž i hesla k e-mailovým účtům, uložená v poštovních klientech Microsoft Outlook, Windows Live Mail nebo Outlook Express. Jestliže potřebujete získat heslo k PST souboru (pro účty elektronické pošty využívající protokol POP3), použijte tlačítko »Open PST File« a v nově otevřeném okně zvolte cestu k příslušnému PST souboru (např. ve Windows 7 s klientem Outlook se bude nacházet ve složce C:Usersjméno_uživateleDocumentsSoubory aplikace Outlook). Po otevření souboru zobrazí Internet Password Breaker příslušné heslo. Aby mohl Internet Password Breaker vybraný PST soubor otevřít, nesmí být Outlook spuštěný.

Zkusit můžete rovněž i funkci na zjištění hesel k poštovním účtům, nastaveným v e-mailových klientech. Podle verze klienta se ovšem liší i úroveň zabezpečení a proto se zjištění hesla nemusí vždy podařit. Zkusit to ovšem můžete pomocí funkcí pod tlačítkem

Dobře chráněná hesla: Jednou z funkcí programu je i odhalení přihlašovacích údajů k e-mailovým serverům.
Dobře chráněná hesla: Jednou z funkcí je i odhalení přihlašovacích údajů k e-mailovým serverům.

»Mail Accounts«, kde si zvolíte verzi používaného klienta. Pokud se zjištění požadovaných údajů podaří, najdete v nově otevřeném okně adresu poštovního serveru, přihlašovací jméno a heslo i informaci o typu účtu.

Kompletní správa hesel

Plná verze programu Internet Password Breaker je ideálním doplňkem k aplikaci Plato Safe Password Manager, jejíž plnou verzi najdete rovněž na Chip DVD. Zatímco s aplikací Internet Password Breaker snadno získáte všechny přihlašovací údaje a hesla uložená v internetových prohlížečích a e-mailových klientech, Plato Safe Password Manager je spolehlivě uchová v šifrované databázi. Společně tvoří oba programy silnou dvojku nástrojů pro kompletní a hlavně bezpečnou správu hesel.

Uveřejněno na Chip DVD 07/11.Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání