Menu
CHIP Speedtest

eSporty: od hraní k profesionálům

13.06.2012 15:50 | Redakce Chip
Tuhle větu znají miliony teenagerů po celém světě: „Nehraj si a uč se, ať z tebe něco je. Za hraní peníze nedostaneš.“ Bohužel pro rodiče se ale ukazuje, že to nemusí být tak úplně pravda…

Hry na počítači jako alternativa k fotbalu, hokeji nebo atletice? Tato pro většinu z nás absurdní představa může být za několik let stejně úsměvná jako nyní volání z telefonní budky.

 

Možná už není daleko doba, kdy se na olympiádě postaví na stupně vítězů vedle mohutných vzpěračů či atletů také na první pohled nenápadní e-sportovci. Hraní her už totiž není jen podivným „úletem“ teenagerů, ale změnilo se v regulérní sportovní odvětví s pevnými pravidly a především obrovskou základnou hráčů i fanoušků. V některých zemích, například v USA či Jižní Koreji, jsou e-sportovci známými „celebritami“, nad úrovní například fotbalistů. V Evropě či u nás v České republice je e-sport stále spíše okrajovou záležitostí, jeho popularita ale roste. Je to logické: mladí lidé tráví čím dál tím více času u počítače – mimo jiné i hraním her. Za několik let tak budou znát spíše domácího vítěze ve Starcraftu než uznávanou kajakářku nebo oštěpaře.


Tento článek najdete v Chipu 7/2012, který se na stáncích objeví 29.6.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání