Menu
CHIP Speedtest

Facebook asi ohlásí plnohodnotný e‑mail

11.11.2010 14:03 | Redakce Chip
Facebook asi ohlásí plnohodnotný e‑mail
Stamiliony uživatelů získají e‑mailovou adresu na Facebooku — další rána pro Google.

Facebook patrně ohlásí webmail, a to už nejbližší pondělí 15. na setkání v San Franciscu, které těsně předchází schůzce Web 2.0 (na níž Mark Zuckerberg promluví o den později).

Dohady se odvíjejí od vzhledu pozvánky. Sami si můžete ověřit, že je na ní ikona facebookové aplikace Zprávy. Nadto pozvánka vypadá jako obálka, zejména svým okrajem vrchním a spodním. (Pokud ještě pamatujete obálky letecké pošty…)

E‑mailování je jedna z nejběžnějších činností, které Facebook zatím nepodchytil (na svém pomyslném tažení za ovládnutím internetu). Jistě, lze posílat zprávy v rámci Facebooku. Ale prozatím nelze posílat zprávy jeho uživatelům zvenčí, a nelze leccos dalšího, co mnozí očekávají od e‑mailu.

Podle webu TechCrunch má mít webmail Facebooku plnou podporu pro POP a IMAP (protokoly, které umožňují vyzvedávat schránku klientem) a hlavně: e‑mailová adresa má mít před zavináčem to, co jste si zvolili jako název profilu, a za zavináčem facebook.com: například tedy jan.novak@facebook.com.

E‑mail tak bude dalším polem, na kterém Facebook svede bitvu s Googlem. Soupeři jsou tak odlišnými: Google je dosud „pánem“ otevřeného internetu a dosud mocným zastáncem otevřených standardů a otevřenosti vůbec. Facebook je světem pro sebe; pohlcuje však stále větší díl toho, co běžný člověk od internetu chce a potřebuje. Ne proto, že by Facebook byl nějaké monstrum; je to úspěch zasloužený mimořádně povedenou službou, která si získala i stamiliony uživatelů naprosto netechnických. Naproti tomu Google je gigant technologický a porozumění uživateli laickému je pro něho patou Achillovou. Facebook ho do ní zasáhne s chutí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání