Menu
CHIP Speedtest

Facebook: hrátky se superprofilem

11.01.2011 17:31 | Redakce Chip
Facebook: hrátky se superprofilem
Co napadlo jednoho Francouze, a jak to po něm zopakovat.

Začal s tím Francouz Alexandre Oudin, a že nápodoba je vyjádřením obdivu, následovali ho mnozí. Většinou však jejich profily v plné kráse naživo nespatříte: buď pro jejich nastavení soukromí, anebo že si profil v takové podobě ponechali jen na chvíli.

Vytvoření je jednoduché, ač ručně poněkud pracné. Stačí mít velkou fotku, z ní vyříznout patřičné části na patřičných místech, ty uložit na Facebook a označit na nich sebe ve správném pořadí: snímek, který má být úplně napravo, musíte označit jako první.

Jistě, bábovičky může někdo snadno rozšlapat, a některý přítel vás může označit na nějakém snímku a dojem z profilu zkazit, alespoň dokud si jej zase neopravíte. Nadto není zaručeno, že se do věci nevloží algoritmus Facebooku samého a jen tak pro nic nezamíchá kartami… Proto věříme, že až si lidé pohrají, tato nyní šířící se manie opadne a přejde.

Zatím jsme nezaznamenali využití zlomyslnější … Co takhle poslat něco pěkného na profil přítele? Ovšem bez možnosti změnit jeho velkou profilovku. Je v tom jistě skryto nebezpečí, že se přítel urazí a odpřátelí…

Objevily se už i nástroje a aplikace na zjednodušení tvorby „superprofilu“: můžete zkusit PicCut.com, anebo facebookovou aplikaci Profile Hack. Pozor, nevyzkoušeli jsme je. Filutové dokonce za dočasné napumpování ega účtují tři dolary

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání