Menu
CHIP Speedtest

Facebook? Jde to i lépe

15.05.2012 09:25 | Redakce Chip
Pomůže větší důraz kladený na aspekt ochrany dat open-source sítím narušit hegemonii Facebooku? Zuckerbergovo dítko má nejednoho vyzývatele.

Meta 800 milionů uživatelů byla překonána. Facebook je nejpopulárnější sociální sítí. Vlny protestů proti novým funkcím od uživatelů, které otrávila například pochybná ochrana osobních dat, však dávají tušit, že ani ten nemá do budoucna nic jisté. Při pohledu na oblast sociálních sítí jsou totiž k vidění konkurenční produkty, které často nabízejí velmi zajímavé funkce a jen žadoní o vaši přízeň. Jednou z těchto vlaštovek je také Diaspora, která spatřila světlo světa v květnu roku 2010. Stalo se tak poté, co Facebook čelil skandálu s nepovoleným poskytováním osobních dat reklamním agenturám. Někteří uživatelé měli navíc veřejně dostupný profil kvůli chybě v protokolu soukromého chatu, takže se celému povyku ani nelze divit. Jaké jsou další možnosti?

 

 

 

Více o alternativách k Facebooku se dočtete v Chipu 6/2012, který vychází v pátek 25. května 2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání