Menu
CHIP Speedtest

Facebook opravil chybu, která umožňovala neoprávněné publikování

27.01.2011 13:01 | Redakce Chip
Facebook opravil chybu, která umožňovala neoprávněné publikování
Nabourání stránky Marka Zuckerberga umožnila chyba v API Facebooku.

Nabourání stránky Marka Zuckerberga skutečně způsobila chyba ve Facebooku, jak jsme odtušili už včera. Facebook prý již chybu opravil, a Markův profil je zpět.

Facebook nevydal žádné prohlášení veřejně, pouze se vyjádřil některým médiím: Údajně chyba v API umožňovala neoprávněně přispívat na veřejné stránky, avšak neotevírala přístup k žádnému obsahu soukromému.

Skrze tuto chybu bylo prý postiženo vícero oblíbených stránek, ale jejich počet Facebook tají. Známo je, že před několika dny kdosi napsal na stránku francouzského prezidenta Sarkozyho, že ten příštího roku odstoupí. (Sarkozy píše 23. ledna: „Mon compte Facebook a donc été piraté ce soir…“ — „Můj účet na Facebooku byl tohoto večera napaden…“) Facebook nepřiznává, že se tak stalo skrze právě tuto díru v API; zdá se to však více než pravděpodobno.

Graham Cluley z bezpečnostní společnosti Sophos nepřímo poukazuje na to, že zranitelnost byla neodkladně objevena a odstraněna až po napadení stránky samého Marka Zuckerberga. Všichni, kdo provozují veřejné fanouškovské stránky, by tak pachateli měli v podstatě poděkovat za vykonanou veřejnou službu. Prosíme, kdybyste se náhodou dozvěděli o další zranitelnosti Facebooku, obraťte se přímo na Marka. Působí to.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání