Menu
CHIP Speedtest

Firefox 4 v tvrdém testu

08.12.2010 17:27 | Redakce Chip
Firefox 4 v tvrdém testu
Nové internetové prohlížeče způsobí převrat v surfování. Může se ale v silné konkurenci prosadit Firefox 4? My vám to prozradíme.

Podle aktuálního průzkumu společnosti INFOnline stráví v průměru každý evropský uživatel na internetu 140 minut denně, přičemž tato doba se podle odhadů v příštích letech prodlouží na tři hodiny. To ukazuje, že i do budoucna bude prohlížeč jakýmsi centrálním programem každého počítače. A jak vypadá situace mezi jednotlivými konkurenty? České republice dominují Internet Explorer a Firefox s podíly 49 a 37 procent. Ponecháme-li stranou Internet Explorer, zajímavé je, že podíl Firefoxu už několik let stále roste a zatlačuje do pozadí ostatní prohlížeče – na první pohled se tedy zdá, že Opera, Safari nebo Chrome už stojí mimo zájem uživatelů. Otázkou ale zůstává, zda se tento poměr nezmění s příchodem nových verzí: tři zmiňovaní trpaslíci patří v současnosti k technologické špičce.

Test, ve kterém se utkají Firefox 4, Internet Explorer 9, Opera 10.70, Safari 5 a Firefox 3.6 najdete v Chipu 1/2011, který vychází 16.12.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání