Menu
CHIP Speedtest

Folder Marker Home 3.2

21.04.2013 22:00 | Redakce Chip
Folder Marker Home 3.2
Uveřejněno na Chip DVD 05/13.

Představte si - pár hodin do odevzdání úkolu, věci rozházené všude po počítači, hodiny neúprosně odbíjejí krátící se čas a kdo vám přijde na pomoc? Je dost možné, že nikdo, ale pro příště budete vědět, jak důležitý je pořádek mezi složkami. Právě s ním vám pomůže Folder Marker Home nacházející se na Chip DVD v plné verzi. S pomocí Folder Markeru si snadno upravíte barvu nebo ikonu složek, tak abyste v budoucnu neztráceli čas hledáním v záplavě stejně vypadajících složek. Díky integraci do Windows průzkumníku je použití programu snadnou záležitostí a během několika kliknutí můžete označit složku jako důležitou, pracovní, hotovou práci, nedokončenou a další.

Na Chip DVD se nachází plná verze programu Folder Marker Home 3.2 v hodnotě cca 500 Kč. Program si můžete aktualizovat na novější verzi 4.0 za 500 Kč nebo 600 Kč v závislosti na tom, jestli chcete licenci na 1 nebo 2 počítače. V novější verzi jsou vylepšeny algoritmy pro správu složek a oficiální podpora Windows 8. Vyšší Professional verze nabízí více ikon a podporu pro síťové složky.

Úvodní okno: Ve třech rychlých krocích můžete vzhled své složky přizpůsobit svému přání. Folder Marker nabízí pestrou škálu barev a ikon.
Úvodní okno: Ve třech rychlých krocích můžete vzhled své složky přizpůsobit svému přání. Folder Marker nabízí pestrou škálu barev a ikon.

Pokud se vám program po spuštění zobrazuje v anglickém jazyce, stačí kliknout na »Language« v hlavním panelu a vybrat si český jazyk.

Konec chaosu

Člověk si může klást otázku: "K čemu mi bude program, který umí měnit barvy složek?“ Odpověď je prostá – k zlepšení přehlednosti a efektivnější organizaci. Ať už chcete protřídit složky, lépe je zorganizovat nebo vám prostě vadí pořád ta samá žlutá barva, Folder Marker vám umožňuje tuto rutinu změnit. Nejen, že umí změnit barvy ať už dle odstínů barev nebo podle klasické barevné palety, umí také nastavovat jednotlivým složkám jejich pracovní prioritu, důležitost, nebo zdali už je práce v nich ukrytá hotová či potřebuje dokončit.

Folder Marker Home vám stručně řečeno ulehčí život tím, že se nebudete muset pídit, kde co máte ještě k dodělání, co už je hotovo a zkrátí čas strávený nad hledáním vašich souborů.

Po spuštění se program otevře v poměrně malém, ale přehledném okně. Právě na přehlednost a jednoduchost je Folder Marker cílený. Můžete si všimnout třech čísel 1, 2 a 3 zobrazující tři prosté kroky k úspěšné úpravě vaší složky k obrazu svému.

Integrace v průzkumníku: Integrace Folder Marku v průzkumníku usnadní uživateli práci. Během okamžiku může upravit složku dle libosti.
Integrace v průzkumníku: Integrace Folder Marku v průzkumníku usnadní uživateli práci. Během okamžiku může upravit složku dle libosti.

V prvním kroku vyberete pomocí ikony složku, kterou chcete upravit. V druhém kroku zvolíte požadovanou ikonu. Nabídka ikon se skládá z pestré škály barev, ikon, písmen a číslic. Můžete použít i vlastní ikony.

V třetím kroku máte na výběr ze dvou možností. Označením »Vytvořit přizpůsobenou složku distribuovatelnou« způsobíte, že složka svůj vzhled neztratí po přesunutí, nakopírování nebo vypálení na médium.

Druhou variantou je »Použít vybranou ikonu na všechny podsložky«, tím docílíte toho, že složka získá dědičnou funkci - všechny složky a podsložky nacházející se v ní získají vzhled stejný. Stiskem »Použít« tyto volby potvrdíte.

Detail složek: Takto složky vypadají po úpravě Folder Marku. Je zde vidět lepší grafický návrh oproti windows složce + stínování.
Detail složek: Takto složky vypadají po úpravě Folder Marku. Je zde vidět lepší grafický návrh oproti windows složce + stínování.

Možnosti a rozšíření

Jak již bylo zmíněno, program je cílený na jednoduchost a příjemné uživatelské rozhraní, aby práci s ním zvládl opravdu každý. Nenajdete tedy zde žádná rozsáhlá a matoucí nastavení.

Po rozkliknutí »Akce« v horním panelu naleznete »Použít změnu ikony« sloužící ke stejnému účelu jako výše zmíněné tlačítko »Použít«.

»Obnovit výchozí ikonu pro vybranou složku(y)« program vrátí ikonu složky nebo složek do původního stavu, ve kterém byla před instalací Folder Marker.

»Použít vybranou ikonu jako výchozí ikonu systémové složky« vám umožní globálně nastavit ikonu systémové složky, která se pak projeví u všech složek tohoto typu.

Obnovením výchozí ikony systémové složky tento proces zase zvrátíte.

»Přizpůsobit nabídku programu« vám umožni nastavit si vlastní kategorie barev a ikon.

Poslední možnost v panelu Akce »Odvolat všechny změny« zruší veškeré akce provedené ve Folder Markeru.

Poslední z možných nastavení je v panelu »Složka« přepnutí na více složek, které vám umožní definovat více složek najednou.

Pokud by vám náhodou nestačil sáhodlouhý seznam ikon, tak si můžete ze stránek výrobce stáhnout velký balík dalších ikon za necelých 400 Kč. Taktéž je zde ke stažení demoverze těchto dodatečných ikon.

V panelu »Nápověda« pak najdete pár informací o programu, dozvíte se o možnostech jak přejít na Professional, možnost aktualizace programu nebo zadání registračního klíče, pokud jste program neaktivovali hned při prvním spuštění.

Nastavení: Pokud vám předdefinovaná sada ikon nestačí, můžete si vytvořit vlastní. Ta je poté rovněž integrována do průzkumníka.
Nastavení: Pokud vám předdefinovaná sada ikon nestačí, můžete si vytvořit vlastní. Ta je poté rovněž integrována do průzkumníka.

Integrace v průzkumníku

Aby byl Folder Marker ještě o něco jednodušším na používání, tak byl integrován do Windows průzkumníku. V praxi to znamená, že pokud natrefíte na nějakou složku, kterou chcete upravit, tak nemusíte zapínat Folder Marker a opakovat výše zmíněný postup, ale stačí pouhé kliknutí pravým tlačítkem myši na požadovanou složku, najet na »Mark Folder« a vybrat si buď požadovanou barvu nebo najet například do sekce »Work« a přiradit složce důležitost popřípadě další členění jako třeba »Hotová práce« či »Důležité soubory«.

Díky této funkci si můžete organizovat složky tak, aby bylo vše na první pohled přehledné a abyste věděli, jaká práce na vás ještě čeká a která je naopak už hotová. Folder Marker ocení zejména lidé, kteří chtějí být originální a odlišit se od ostatních nebo si prostě rádi vyhrají s utilitami jako je tato a mají rádi pořádek ve svém PC.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání