Menu
CHIP Speedtest

Fotografická výstava v Lucerně

09.10.2012 10:30 | Redakce Chip
Fotografická výstava v Lucerně
Společnost Sony Česká republika připravila pro všechny fanoušky a příznivce digitálního fotografování a fotografie výstavu fotografií zahraničních i českých autorů, kteří se v minulých letech zapojili do celosvětově uznávané fotografické soutěže Sony World Photography Awards.

 

Výstava dvacítky fotografií probíhá v prostorách pasáže Lucerna ve Štěpánské ulici na Praze 1 a je volně přístupná od do 25. října 2012. Amatérští i profesionální fotografové se mohou také zapojit do dalšího ročníku Sony World Photography Awards 2013. Soutěž organizuje World Photography Organisation (WPO) a snímky je možné registrovat na adrese www.worldphoto.org. Sony Česká republika navíc v rámci této celosvětové fotografické soutěže poprvé vyhlašuje i lokální českou cenu.

 

„Vítězem českého ocenění se stane fotograf, který bude vybrán mezinárodní porotou ze všech fotografií českých autorů začleněných do kategorie Open, tedy Otevřené soutěže,“ říká Ivana Katančíková, Brand Communication Assistant Manager Czech republic & Slovakia. Jméno výherce bude, stejně jako vítěz globální, vyhlášeno v průběhu dubna 2013. Od společnosti Sony Česká republika získá vítěz jako hlavní cenu fotoaparát NEX s objektivem.

Každoročním úkolem Sony World Photography Awards je objevovat a oslavovat to nejlepší ze současné mezinárodní fotografie. Účast v soutěži je bezplatná a přihlášené snímky hodnotí přední osobnosti. V minulosti se stali vítězi například Alejandro Chaskielberg, Simon Norfolk, Paolo Pellegrin, Robin Hammond, Rena Effendi, David Zimmerman nebo Mitch Dobrowner, americký fotograf, který získal cenu L’Iris d’Or za rok 2012.

Uzávěrka přihlášek do soutěží je 4. ledna 2013, s výjimkou profesionální soutěže, jejíž uzávěrka je stanovena na 9. ledna 2013. Všechny přihlášené snímky anonymně posoudí porota složená z předních profesionálů v oboru fotografie, členů World Photographic Academy. Užší nominace budou oznámeny v únoru 2013 a vyhlášení vítězů proběhne v rámci slavnostního galavečera v Londýně koncem dubna 2013. Úplné znění pravidel a seznam cen pro jednotlivé soutěže jsou k dispozici na adrese www.worldphoto.org.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání