Menu
CHIP Speedtest

Free Studio 4.7

06.08.2010 21:00 | Redakce Chip
Free Studio 4.7
Přijela návštěva a vám bleskne hlavou, že jste byli domluvení na společném sledování videa z vaší nedávné oslavy narozenin a vy nemáte připravené DVD z natočených videozáznamů. Co teď? Je čas použít praktický nástroj pro konverze multimediálních souborů, který najdete na Chip DVD 8/10.

Free Studio verze 4.7 obsahuje 25 užitečných podprogramů s jednoduchým a intuitivním ovládáním. Umožňuje konverzi a vypálení všech běžně používaných video a audio formátů (včetně filmových DVD), dále umožňuje jednoduchým způsobem sdílet hudební a video soubory na internetu. Dostupné jsou také aplikace pro základní editaci audio i video souborů. Free Stuidio nezapomíná ani na majitele mobilních telefonů, iPhonů, iPodů, Sony PSP, Blackberry, AplleTV, PS3 a Xboxů, kterým pro konverzi videa nabízí formáty používané právě v jejich malých miláčcích.

Na Chip DVD se nachází aktuální plná verze programu Free Studio, která je distribuována bezplatně.

Video Flip and Rotate: Půjčíte-li kameru kamarádovi, který natáčí „nastojáka“, oceníte možnost video otočit.
Video Flip and Rotate: Půjčíte-li kameru kamarádovi, který natáčí „nastojáka“, oceníte otočení videa.

Hlavní nabídka

Po spuštění Free Studia dostanete na vybranou ze čtyř položek. Menu »Internet« slouží k uploadu, downloadu z YouTube a konverzi i upload hudby a videoklipů na vaši webovou stránku. Položka »DVD & Video« obsahuje nástroje pro konverzi videa do spousty formátů, včetně těch pro mobilní telefony, a editaci videa. V sekci »MP3 & Audio« najdete programy určené pro konverzi audia do spousty formátů, ripování, vypalování a editaci hudebních souborů. A v poslední sekci »CD / DVD / BD« najdete aplikace, které umí ripovat DVD a hudební CD a vypálit DVD, CD i Blu-ray disky.

Internet

Sekce internet obsahuje převážně funkce spojené s videoserverem YouTube. Ovládání je velice jednoduché a intuitivní. Nejprve vložíte URL odkaz, popřípadě pro upload vyberete soubor na disku, nastavíte kvalitu a zvolíte »Download«, »Upload«, nebo »Convert«. Nutno podotknout, že upload a download videí z YouTubu nemusí vždy pracovat bezchybně. YouTube často mění způsob ukládání souborů na servery, a proto můžou vzniknout problémy. Nicméně programátoři z DVDVideoSoft nezahálí a pokud se nějaký problém vyskytne, budou se snažit o jeho co nejrychlejší odstranění. Pokud upload / download z YouTubu přestane fungovat, můžete čekat během několika dní opravnou verzi softwaru.

Audio Dub: Programy z Free Studia se snadno ovládají. Například k vystřihnutí refrénu vám stačí pár kliknutí.
Audio Dub: Programy Free Studia se snadno ovládají. Třeba k vystřihnutí refrénu vám stačí pár kliknutí.

DVD & Video

Zde se nachází programy pro rozmanitou práci s videi. Od konverze do nejrůznějších formátů přes vypalování, až k editaci a střihu videa. Tyto programy jsou zamřeny především na pohodlí uživatele. Neobtěžují ho přemírou složitých nastavení, ale svou práci odvedou bezchybně. Profesionál samozřejmě šáhne po nějaké drahé komerční variantě, ale běžný uživatel si v těchto programech bude lebedit. Programy ze sekce CD/DVD/BD zvládnou konvertovat CD nebo DVD, popřípadě na CD, DVD nebo BD vypalovat.

MP3 & Audio

K popisu sekce MP3 a audio by šlo téměř beze změny použít citace z DVD & Video. Opět se jedná o spoustu užitečných programu s uživatelsky přívětivým ovládáním a bez spousty nastavení, které běžný uživatel ani není schopný využít. Nachází se zde aplikace pro konverzi, vypalování a editování hudebních souborů.

YouTube Downloader: Stáhnutí všech videí z kanálu už nikdy nebude problém.
YouTube Downloader: Stáhnutí všech videí z kanálu už nikdy nebude problém.

Sekce programů se prolínají, každá má však své specifické podbarvení ikonek, což ještě víc usnadňuje orientaci. K čemu slouží jednotlivé programy:

•    Free YouTube Download – Stáhne všechna možná YouTube videa do vašeho počítače. Podporuje stahování: jednotlivých YouTube videí, kompletních YouTube playlistů, všech videoopodvědí k určenému YouTube videu, všech videí vybraného uživatele nebo kanálu, všech uživatelem oblíbených videí. Výsledný formát je totožný s originálem.

•    Free YouTube to MP3 Converter – Stáhne všechny možné zvukové stopy z YouTube videí do vašeho počítače. Podporuje stahování zvukové stopy z: jednotlivých YouTube videí, kompletních YouTube playlistů, všech videoopodvědí k určenému YouTube videu, všech videí vybraného uživatele nebo kanálu, všech uživatelem oblíbených videí. Výsledný formát je MP3.

•    Free YouTube to iPod and PSP Converter Stáhne všechna možná YouTube videa do vašeho počítače. Podporuje stahování: jednotlivých YouTube videí, kompletních YouTube playlistů, všech videoopodvědí k určenému YouTube videu, všech videí vybraného uživatele nebo kanálu, všech uživatelem oblíbených videí. Výsledný formát je MP4 nebo 3GP.

•    Free YouTube to iPhone Converter – Stáhne všechna možná YouTube videa do vašeho počítače. Podporuje stahování: jednotlivých YouTube videí, kompletních YouTube playlistů, všech videoopodvědí k určenému YouTube videu, všech videí vybraného uživatele nebo kanálu, všech uživatelem oblíbených videí. Výsledný formát je MP4.

•    Free YouTube to DVD Converter – Stáhne a vypálí všechna možná YouTube videa. Podporuje stahování: jednotlivých YouTube videí, kompletních YouTube playlistů, všech videoopodvědí k určenému YouTube videu, všech videí vybraného uživatele nebo kanálu, všech uživatelem oblíbených videí. Výsledný formát je DVD video.

•    Free YouTube Uploader – Umožňuje snadné nahrávání videí (i více současně) na YouTube

•    Free DVD Video Converter – Konvertuje DVD videa na váš disk do formátů AVI, MP4, iPod a iPhone, PSP, Blackberry, AplleTV, PS3 a Xbox.

•    Free Video to DVD Converter – Umožňuje: konvertovat různe video formáty, vypálit několik video souborů na jeden disk, automaticky vytvořit jednoduché a funkční DVD menu (pokud je více souborů na jedno DVD) a rozpoznat velikost výsledného DVD videa.

•    Free Video to Flash Converter – Jakékoliv video ve formátu .AVI, .MPEG, .MPG, .MP4, .M4V, .WMV, .ASF, .MOV, .QT, .3GP, .3G2, .DVR-MS vám tento program pomůže zveřejnit na vašich WWW stránkách.

•    Free 3GP Video converter – Konvertuje 3GP video soubory nahrané vašim telefonem do formátů AVI, MP4, MP3 audio, nebo naopak AVI, MP4 a další do 3GP.

•    Free Video to iPod and PSP Converter – Konvertuje soubory ve formátech: .AVI, .MPG, .MPEG, .MPE, .WMV, .MOV, .QT, .AMV, .3GP, .3G2, .FLV pro Apple iPod, Sony PSP, BlackBerry a do formátu MP4.

•    Free Video to iPhone Converter – Umožňuje konvertovat video z formátů: .AVI, .MPG, .MPEG, .MPE, .WMV, .MOV, .QT, .AMV, .3GP, .3G2, .FLV do formátu Apple iPhone MP4 s vysoce kvalitním kodekem .h264.

•    Free Video to MP3 Converter – Ze souborů ve formátech: .AVI, MPG, .MPE, .MP4, .M4V, .MPEG, .DVR-MS, .WMV, .MOV, .QT, .AMV, .3GP, .3G2, .FLV zvládne udělat MP3 nebo WAV požadované kvality.

•    Free Video to JPG Converter – Z videa dokáže získat jednotlivé JPG obrázky. Můžete např. z videa vytáhnout každý stý snímek nebo každých 10 s jeden snímek. Hodí se to k vytváření fotogalerií z domácího videa.

3GP Video Converter: Během okamžiku můžete mít mobil napěchovaný video soubory.
3GP Video Converter: Během okamžiku můžete mít mobil napěchovaný video soubory.

•    Free Audio Converter – Dokáže pracovat s hudebními formáty MP3, WAV, M4A, AAC, WMA, OGG, FLAC, APE a umožní vám konvertovat libovolný jeden formát v druhý.

•    Free Audio to Flash Converter – Jakékoliv audio ve formátu MP3, OGG, WMA, M4A, AAC a WAV vám tento program umožní zveřejnit na webu. Automaticky vytvoří MP3 přehrávač pro váš blog nebo webovou stránku.

•    Free DVD Video Burner – Vypálí DVD video disk z jakéhokoliv platného DVD video projektu.

•    Free Disc Burner – Umožňuje vypálit soubory a složky na disk, podporuje: BD-R / BD-RE (Blu-Ray), DVD-R Double Layer, DVD-R Dual Layer, DVD+R / DVD+RW, DVD-R / DVD-RW, DVD-RAM, CD-R / CD-RW.

•    Free Audio CD Burner – Vytvoří audio CD z formátů .WAV, .MP3, .WMA.

•    Free DVD Decrypter – Jedním kliknutím zkopíruje video DVD na pevný disk vašeho počítače.

•    Free Audio CD to MP3 Converter – Jednoduše zkonvertuje a uloží audio CD do formátů MP3, AAC, OGG, WMA nebo WAV na váš pevný disk.

•    Free Screen Video Recorder – Je kompaktní a plně vybaven video rekordér, který umožňuje zaznamenat vše, co se děje na obrazovce. Disponuje také funkcí snímání obrazovky.

•    Free Video Dub – Jedná se o jednoduchý editační nástroj, který vám umožní vymazat nechtěné části video souborů bez ztráty kvality a bez zdlouhavého re-enkódování. Podporuje: MPEG 1, MPEG 2, MPEG 4 AVI, MOV, MP4 (MPEG 4), M4V, MPG a FLV.

•    Free Video Flip and Rotate – Rychlý a jednoduchý nástroj přináší možnosti otáčení a zrcadlení obrazu videa.

Tato aplikace by se dala zhodnotit jednou větou – skvělý soubor nástrojů pro domácího uživatele počítače a internetu. Ano samozřejmě jsou dostupné konkurence k dílčím programům, ale na Free Studiu je krásné to, že najdete všechno pod jednou střechou.

Uveřejněno na Chip DVD 8/10.

 

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání