Menu
CHIP Speedtest

Genie Timeline Basic 2012

12.06.2012 22:00 | Redakce Chip
Genie Timeline Basic 2012

Vyzkoušejte program pro pravidelné automatické zálohování souborů a dat. Stačí jednou nastavit pravidla a o zbytek se nestaráte.

Stačí pouze zaškrtat, co chcete zálohovat, vybrat místo umístění zálohy a o zbytek se nestaráte. Program automaticky sám a inteligentně zálohuje vaše soubory. Stačí změnit nějaký dokument, Genie Timeline si toho všimne a soubor zálohuje. Neprovádí tedy zálohy třeba „jednou týdně“, jako jiné zálohovací programy, ale inteligentně a na pozadí, takže si ani ničeho nevšimnete. Je to aplikace nové generace, která vzhledově připomíná Metro design od Microsoftu, vše je tedy velké a jednoduché, program je tedy vhodný i pro méně zkušené uživatele.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Genie Timeline Basic 2012 v ceně 500 Kč. Tato verze programu nemá funkční, ani časová omezení. Vyšší verze Home nabízí možnost komprese dat a detailnějšího plánování záloh. Zájemci jej mohou získat s 20% slevou, při nákupu na e-shopu stačí použít kupon GTL2012.

Dva kroky: Program je velmi jednoduchý. Stačí vybrat kam zálohovat a co.
Dva kroky: Program je velmi jednoduchý. Stačí vybrat kam zálohovat a co.

Hned po dokončení instalace na vás čeká jednoduchý průvodce. Začněte kliknutím na »Click here to start«. V prvním kroku vybíráte, kam chcete zálohu uložit. Program vypíše pevné disky v počítači a aktuálně připojené externí disky. Pokud disk připojíte až nyní, a on v seznamu chybí, obnovte seznam disků kliknutím na »Refresh«. Pokud se jedná o síťový disk, který v nabídce není zobrazen, klikněte na tlačítko »Select a different destination« a zvolte místo, kam se mají zálohy ukládat. Pokračujte kliknutím na šipku doprava.

Co zálohovat

Genie Timeline má připravené filtry toho, co zálohovat. Standardní nastavení vám tak vytvoří zálohu e-mailů, dokumentů, kancelářských

Připravené filtry: Jednoduše zaškrtáte, co se má zálohovat. Vybrat je možné i konkrétní složky.
Připravené filtry: Jednoduše zaškrtáte, co se má zálohovat. Vybrat je možné i konkrétní složky.

souborů, obrázků, hudby, videa, záložek v prohlížeči, fotografií, zálohu mobilních telefonů, eKnih a dalších typů souborů. Pokud některou z těchto položek nechcete zálohovat, tak ji jen jednoduše odkliknete. Kdo je příznivcem standardního výběru souborů, i ten pochodí. Vybrat lze konkrétní složky, které se mají zálohovat. Jakmile víte, co zálohovat, pokračujte kliknutím na šipku doprava.

Záloha běží

To byl poslední krok průvodce. Jak je možné, že se nenastavuje interval zálohování? U tohoto programu totiž běží zálohy zcela automaticky. Přibližně každé 4 hodiny si program zjistí, jaké změny jste provedli a zanese je do zálohy. Je jasné, že první záloha bude trvat déle, v závislosti na

Dokončeno: Záloha je připravena a nyní i dokončena. O nic dalšího se nemusíte starat.
Dokončeno: Záloha je připravena a nyní i dokončena. O nic dalšího se nemusíte starat.

tom, kolik dat zálohujete, ale další zálohy jsou pak velmi rychlé, trvají vždy jen několik sekund. Program nyní můžete zavřít a o nic dalšího se nestarat.

Podrobná nastavení

Pokud jste puntičkáři a chcete si ještě s nastavení více pohrát, klikněte na »Tools« a »Advanced Settings«. Zde můžete nastavit některé parametry, jako je třeba rozdělení souboru se zálohou, mazání starých záloh, notifikace e-mailem apod. Nechybí zde ani možnost stažení aplikace pro iPhone a iPad. Tato aplikace pak slouží k monitorování zálohy. Odkudkoliv a kdykoliv si tak můžete zkontrolovat, že záloha proběhla v pořádku.

Obnovení

Pokročilá nastavení: Stav zálohování můžete sledovat na svém iPhonu.
Pokročilá nastavení: Stav zálohování můžete sledovat na svém iPhonu.

Pokud potřebujete data obnovit, spusťte aplikaci »Genie Timeline Restore« – najdete ji v nainstalovaných programech. Zobrazí se seznam provedených záloh, vyberte ty soubory a složky, které chcete ze zálohy obnovit a poté klikněte na šipku doprava. Program se nyní zeptá, kam chcete zálohu obnovit – můžete buď na původní místo, nebo na zcela libovolné místo v počítači. Kliknutím na šipku vpravo pak dokončíte obnovu souborů.

Uveřejněno na Chip DVD 06/12.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání